Warszawa: 8 lat działalności Duszpasterstwa MPP

(fot. shutterstock.com)

W styczniu mija 8 lat działalności warszawskiego Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa.

 

Zostało ono powołane z uwagi na konieczność duchowego wsparcia małżonków pragnących realizować swoje powołanie zgodnie z Bożym planem. Jego zadaniem jest przekazywanie informacji o etycznych możliwościach leczenia niepłodności, adopcji a przede wszystkim pomoc małżonkom w podejmowaniu decyzji i rozeznawaniu drogi dla każdego z nich.


Centralnym punktem inicjatywy jest Eucharystia w intencji potomstwa, adoracja oraz spotkania, na których odbywają się prelekcje osób zajmujących się problemami niepłodności. Organizowane są także rekolekcje i dni skupienia.

 

- Nasze duszpasterstwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, które odnalazły w nim swoje miejsce w Kościele. Niektóre z nich cieszą się już upragnionym rodzicielstwem, inne rozeznają swoją drogę, wszyscy zaś czerpią siłę i nadzieję ze wspólnej modlitwy. Dwukrotnie odwiedził nas i inicjatywę pobłogosławił abp Henryk Hoser - mówią inicjatorzy duszpasterstwa.

 

Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą przyjść na Msze święte i spotkania, które są sprawowane w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie.

 

Cenna jest wymiana doświadczeń i poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami - podkreślają uczestnicy spotkań.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?