Syria: franciszkanin o. Dhiya Azziz uwolniony

(fot. shutterstock.com)

Franciszkanin o. Dhiya Azziz z syryjskiej parafii Yacubiyeh został uwolniony. Poinformowała o tym we wtorek franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

 

Pochodzący z Mosulu w Iraku zakonnik zaginął 23. grudnia, gdy był z przedświąteczną wizytą u krewnych, którzy po zajęciu Równiny Niniwy przez tzw. Państwo Islamskie schronili się w Turcji. Franciszkanin powracał do swej parafii Yacubiyeh na północy tego kraju, w pobliżu granicy syryjsko-tureckiej. Ostatni kontakt telefoniczny miano z nim w przededniu Wigilii rano. Natychmiast podjęto poszukiwania zakonnika.


- Sytuacja w Syrii jest wciąż bardzo trudna - powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim o. Pierbattista Pizzaballa i dodał: "Bardzo się cieszymy, że o. Azziz jest w końcu wolny".

 

Kustosz Kustodii Ziemi Świętej podkreślił, że nie może dokładnie nic powiedzieć o okolicznościach uwolnienia, gdyż został zobowiązany do zachowania poufności. Zaznaczył, że uwolnienie o. Azziza niesie również nadzieję dla innych więźniów, gdyż działania jakie podjęto w jego przypadku mogą być także dobre dla innych. - Chcielibyśmy aby tak było. Kanały komunikacyjne są nadal otwarte, co jest ważne aby o tym wiedzieć - zaznaczył o. Pizzaballa.

 

O. Azziz był już uprowadzony przez dżihadystów w lipcu ub.r., ale udało mu się wtedy wydostać na wolność.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook