USA: przyjmijmy obcokrajowców pośród nas

(fot. shutterstock.com)

"Byłem przybyszem a przyjęliście mnie" (Mt 25,35) - te słowa Ewangelii św. Mateusza są hasłem trwającego w Stanach Zjednoczonych od 3 do 9 stycznia Krajowego Tygodnia Migracji.

 
W tym czasie episkopat USA zachęca parafie katolickie przede wszystkim do modlitwy za ofiary handlu ludźmi i za wszystkich migrantów. Dlatego na dwujęzycznych kartkach - po angielsku i hiszpańsku - rozprowadza się tam specjalne wezwania do mszalnej modlitwy wiernych w tych intencjach.
 
W liście pasterskim z tej okazji biskupi proponują szereg rozwiązań dotyczących uchodźców, szczególnie ofiar konfliktu w Syrii.
 
"Kryzys polityczny i humanitarny w Syrii poważnie niepokoi Kościół katolicki - przypomina episkopat Stanów Zjednoczonych. - Papież Franciszek i biskupi wezwali rząd USA i społeczność międzynarodową do wsparcia zarówno syryjskich uchodźców wojennych, jak i krajów, które niosą im pomoc humanitarną".
 
Amerykańscy biskupi wzywają, by zapewnić schronienie dla 100 tys. Syryjczyków uciekających przed konfliktem zbrojnym, a ponadto drugie 100 tys. miejsc dla uchodźców przybywających do USA z innych krajów. W tym celu zachęcają wiernych, by wystosowali do prezydenta Baracka Obamy list z prośbą o większe wsparcie dla tych, którzy uciekają tam z Syrii przed okrutną przemocą.
 
Jako skuteczną formę pomocy proponują też darowizny na program prowadzony pod hasłem: "Parafie zorganizowane na przyjęcie uchodźców".
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:26:34 | 2016-01-04
Lepiej by było, gdyby katoliccy hierarchowie wezwali władze USA do zakończenia wojny w Syrii. USA dostarczają broń i szkolą kolejnych dżihadystów do walki z legalnymi władzami Syrii. Niech jankesi wyniosą się z Syrii, a ona szybko zakończy wojnę i skończy się problemm uchodźców.

Oceń 2 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook