Abp Kupny: pamiętajmy o Ofiarach Holokaustu

(fot. Seminarium Duchowne we Wrocławiu)

W odpowiedzi na prośbę, jaką do abp. Józefa Kupnego skierowali przedstawiciele Fundacji Shalom, metropolita zachęca wiernych archidiecezji wrocławskiej, by 27 stycznia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, o godz. 18.00 zapalili świece w oknach swoich domów.

 
Symbol płonącej świecy ma być wyrazem modlitwy oraz solidarności z milionami niewinnych ofiar Holokaustu, a także znakiem nadziei na poszanowanie życia ludzkiego. Arcybiskup Kupny podkreśla, że papież Franciszek w bulli ogłaszającej Rok Jubileuszowy wyraził pragnienie, by chrześcijanie w tym świętym czasie przemyśleli uczynki miłosierdzia względem ciała i duszy, tłumacząc, że realizacja tych wezwań weryfikuje na ile żyjemy jako uczniowie Jezusa Chrystusa. 
 
Metropolita przypomina również, że jednym z uczynków miłosierdzia jest modlitwa w intencji żywych i zmarłych i prosi, by przyłączając się do akcji "Płomień Nadziei" polecić Bogu Miłosiernemu wszystkie ofiary Zagłady. 
 
- Podczas uroczystości nadania tytułów "Sprawiedliwy wśród narodów świata", jaka odbyła się we wrocławskiej synagodze kilkanaście miesięcy temu, ambasador Izraela mówił, że w świecie opanowanym przez ogromne ciemności Sprawiedliwi pozostali jako źródła światła - tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. 
 
Jak dodaje, "ambasador zauważył, że wielu Żydów, którzy przeżyli Holokaust straciło wiarę w Boga i pytało, gdzie On był w tym czasie". - Odpowiedział wówczas: "Bóg był w sercach Sprawiedliwych wśród narodów świata". Prosty gest zapalenia świecy i modlitwa w intencji tych, którzy stracili życie, mogą stanowić nasz wyraz wiary, że nawet z największego zła Bóg jest w stanie wyprowadzić dobro - wyjaśnia rzecznik.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook