Polskie kolędy na Placu świętego Piotra

(fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)

Wśród wiernych z całego świata, licznie zgromadzonych na placu św. Piotra w Watykanie na modlitwie "Anioł Pański" z papieżem Franciszkiem, nie zabrakło także Polaków.

 

Tym razem było ich także bardzo dobrze słychać. Wśród pielgrzymujących był bowiem Zespół "Promyczki dobra" z Nowego Sącza oraz Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Dla Ojca Świętego i zebranych w Watykanie tłumów wykonali oni kilka kolęd.


- Powróciliśmy do naszej tradycji, ponieważ byliśmy z dziećmi tutaj w Roku Jubileuszowym 2000. Teraz mamy Jubileusz Miłosierdzia. Przyjechaliśmy żeby pięknie rozpocząć ten Nowy Rok i zaprosić jak najwięcej ludzi na Światowe Dni Młodzieży do Polski w lipcu. To taki akcent sądecki w Rzymie, który przez kilka lat «Promyczki dobra» prezentowały - powiedział Radiu Watykańskiemu dyrektor dziecięcego zespołu ks. Andrzej Mulka.

- Najbardziej mi się podobało, jak wszyscy zaczęli klaskać, a orkiestra zaczęła grać i taka była bardzo miła atmosfera. Dla Ojca Świętego zagraliśmy refren naszej polskiej kolędy «Gdy się Chrystus rodzi» - powiedziała śpiewająca w "Promyczkach dobra" Ania Gwóźdź.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook