Płock: list w obronie pakistańskiej chrześcijanki

(fot. youtube.com)

"Nie ma żadnego usprawiedliwienia, by w dwudziestym pierwszym wieku tak brutalnie gwałcono prawa człowieka, jakimi są wolność sumienia i religii" - napisali w liście do Murada Alego, ambasadora Pakistanu w Polsce wierni diecezji płockiej, w obronie więzionej od 6 lat chrześcijanki Asii Bibi. List w ich imieniu podpisał bp Piotr Libera.

 

Wierni diecezji płockiej po raz kolejny kierują na ręce Murada Alego list w obronie niewinnie więzionej od 6 lat chrześcijanki Asii Bibi, matki pięciorga dzieci, oskarżonej o rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi.

 

"Chrześcijanie w mojej diecezji i ja sam domagamy się od rządu Pańskiego kraju niezwłocznego uwolnienia tej odważnej wyznawczyni Jezusa Chrystusa. Nie ma bowiem żadnego usprawiedliwienia, by w dwudziestym pierwszym wieku tak brutalnie gwałcono prawa człowieka, jakimi są wolność sumienia i religia" - napisał bp Libera w liście.

 

Do listu dołączono podpisy 112 wiernych diecezji płockiej, domagających się uwolnienia Pakistanki.

 

Asia Bibi jest pakistańską chrześcijanką, matką pięciorga dzieci, od 6 lat przebywającą w więzieniu, ponieważ oskarża się ją o rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi. W 2014 r. trybunał apelacyjny odrzucił jej prośbę o ułaskawienie.

 

Pakistanka napisała list do papieża Franciszka, z prośbą o modlitwę. 22 lipca 2015 r. miała miejsce rozprawa w Sądzie Najwyższym, który uznał, że podczas rozpraw w sądzie I i II instancji doszło do istotnych nieprawidłowości i na tej podstawie zdecydował o oddaleniu wyroku śmierci i przejął sprawę do swego rozpoznania. Chrześcijanie na całym świecie prowadzą działania zmierzające do uwolnienia Asii Bibi, włączyły się w nie również organizacje w Polsce.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook