Patriarcha Cyryl: Rosja broni siebie i swych przyjaciół

(fot. Kostisl / pl.wikipedia.org / patriarchia.ry / CC BY 3.0)

Rosja, w odróżnieniu od wielu krajów zachodnich, jest obecnie państwem w pełni i prawdziwie suwerennym i wykorzystuje tę swoją suwerenność, aby bronić siebie i swych przyjaciół - oświadczył patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl.

 

Wyraził również nadzieję, że po zakończeniu działań wojennych w Syrii "powrócą tam chrześcijanie i nie tylko oni". Okazją do wypowiedzenia tych słów było jego spotkanie 29 grudnia z przebywającym w Rosji ministrem sprawiedliwości Serbii Nikolą Selakoviciem.

 

W Europie jest dzisiaj bardzo niewiele państw rzeczywiście suwerennych, a te, które są takie, doświadczają negatywnego stosunku do siebie ze strony większości pozostałych krajów europejskich - stwierdził zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP). Jego zdaniem, "na tego rodzaju emocje nie należy zwracać uwagi, gdyż utrata suwerenności, zwłaszcza w dziedzinie humanitarnej, może wyrządzić niepowetowaną stratę narodowi".

 

Gospodarz spotkania wyraził ponadto zaniepokojenie rozwojem sytuacji w Czarnogórze, która "stanęła na progu przystąpienia do NATO". Zdaniem Cyryla "naród występuje przeciw tym planom, ale wszystkie te protesty są tłumione". Zwierzchnik RKP wezwał Serbów do "zachowania suwerenności bratniej Serbii".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook