Jordania: chrześcijanie integralną częścią społeczeństwa

(fot. facebook.com / لديوان الملكي الهاشمي‎l)

Arabscy chrześcijanie "są integralną częścią naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości" - powiedział król Jordanii, składając wszystkim poddanym życzenia z okazji narodzin proroka Mahometa i Bożego Narodzenia.

 

W transmitowanym przez jordańską telewizję przemówieniu Abdullah II dodał: wyznawcy Chrystusa "byli od początku istotnymi partnerami w budowaniu naszej kultury i cywilizacji oraz w obronie islamu".

 

Święto narodzin proroka obchodzone jest zgodnie z muzułmańskim kalendarzem księżycowym i pierwszy raz od ponad czterystu lat przypada ono blisko Bożego Narodzenia, dokładnie na dwa dni przed nim. Król Abdullah podkreślił tę symboliczną bliskość obu uroczystości.

 

Uznał ją za znak czasów wobec tragicznych wydarzeń, jakie mają miejsce w wielu krajach, które cierpią przemoc ze strony ekstremistów. Monarcha zaznaczył też, że islam, podobnie jak chrześcijaństwo, jest religią miłosierdzia, a wszelkie zachowania sprzeczne z tą ideą są niezgodne z prawem Koranu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 00:22:39 | 2015-12-25
Mądry król. Król Abdullah II i jego żona Rania są przykładem dla krajów Bliskiego Wschodu i dla muzułmanów.  Królowa Rania jest równie wspaniała: piękna i mądra, wiele robi dla równouprawnienia kobiet, tolerancji i edukacji. Nie nosi tradycyjnych strojów, nie zakrywa głowy, jest nowoczesna i świetnie wykształcona.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook