Kenia: muzułmanie ryzykując życiem uratowali chrześcijan

Radio Watykańskie
(fot. hypertornado via Foter.com / CC BY-ND)

“Zabijcie nas wszystkich, albo wypuście wolno" - tak muzułmańscy pasażerowie autobusu odpowiedzieli bojówkarzom z Asz-Szabab na ich żądanie, aby stanęli oddzielnie od chrześcijan.

 

Zdarzenie to miało miejsce w ostatnich dniach w wiosce El Wak niedaleko miasta Mandera przy granicy kenijsko-somalijskiej.

 

Nie był to tylko akt odwagi ze strony podróżujących Kenijczyków, ale również przykład determinacji spowodowanej konsekwencjami makabrycznych mordów dokonywanych przez islamistów z somalijskiego ugrupowania Asz-Szabab. W ciągu ostatnich dwóch lat zabili oni w grupowych masakrach 327 osób, tylko za to, że nie były one muzułmanami.

 

Większość ofiar to chrześcijanie. W rezultacie ponad 2000 chrześcijańskich nauczycieli, a także wielu pracowników służby zdrowia opuściło stan Mandera.

 

“To wydarzenie jest bardzo pozytywne, bo pokazuje, że kenijscy muzułmanie sa przeciwni przemocy" - podkreśla bp Joseph Alessandro, ordynariusz diecezji Garissa, na terenie której miał miejsce ostatni atak islamistów w czasie którego zginęły ostatecznie dwie osoby usiłujące uciec po wyjściu z autobusu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook