Mniej pielgrzymów w Ziemi Świętej

(fot. shutterstock.com)

Przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Ziemi Świętej są zaniepokojeni spadkiem liczby pielgrzymów i turystów w 2015 roku. Wszelkie wysiłki lokalnych Kościołów zmierzające do zwiększenia liczby gości nie powiodły się, a to z powodu napiętej sytuacji w kraju - stwierdził ewangelicki pastor z Jerozolimy Wolfgang Schmidt podczas tradycyjnego spotkania świątecznego w izraelskim ministerstwie turystyki.

 

Pochodzący z Niemiec duchowny podkreślił, że żadne, nawet najlepsze środki bezpieczeństwa nie przyniosą rozwiązania, bo jedynym rozwiązaniem jest pokój.

 

Ze statystyk wynika, że w mijającym roku o ok. jedną czwartą spadła liczba pielgrzymów i turystów odwiedzających miejsca święte znajdujące się pod opieką franciszkanów Kustodii Ziemi Świętej. Zaszła też zmiana w obszarze pielgrzymek katolickich. I tak wzrasta liczba pielgrzymów z Ameryki Łacińskiej i Azji, tendencję wzrostową odnotowuje się też w tzw. "zielonej turystyce", czyli pielgrzymkach pieszych. Wraz z tą zmianą rośnie zapotrzebowanie na schroniska jako alternatywę dla hoteli, coraz bardziej potrzebne są też miejsca ciszy oraz pomieszczenia na alternatywne formy nabożeństw.

Izraelski minister turystyki Yariv Levin powtórzył, że jego kraj zapewnia wolność religijną ."Izrael będzie w dalszym ciągu bezpiecznym portem dającym ludziom wszystkich wyznań wolność wyznania" - stwierdził Levin.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook