To oficjalne. Matka Teresa będzie kanonizowana

(Matka Teresa z Kalkuty / fot. AJ)

Watykan potwierdził w piątek doniesienia katolickiego dziennika "Avvenire" o tym, że papież Franciszek zatwierdził cud wybrany do kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. Zostanie ona kanonizowana prawdopodobnie 4 września 2016 roku.
 

W czwartek, w dniu swych 79. urodzin, papież podczas spotkania z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynałem Angelo Amato wyraził zgodę na publikację dekretu o uznaniu cudu uzdrowienia przypisywanego wstawiennictwu założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości. To definitywny krok umożliwiający ogłoszenie jej świętą.

Oficjalnie termin kanonizacji zostanie ogłoszony po konsystorzu pod przewodnictwem papieża. Wszystko wskazuje jednak na to, że odbędzie się ona niemal dokładnie w 19. rocznicę śmierci laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty będzie zatem jednym z najważniejszych wydarzeń trwającego Roku Miłosierdzia.

Kilka dni wcześniej w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych jednomyślnie przyjęto w głosowaniu dokumentację cudu uzdrowienia, niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia. Według mediów przypadek ten dotyczy 35-letniego, cierpiącego na chorobę mózgu Brazylijczyka, który doznał uzdrowienia, będąc w stanie krytycznym.

Zakonnica, urodzona w 1910 roku w Skopje, została beatyfikowana sześć lat po swej śmierci przez Jana Pawła II w 2003 roku.

Przypomina się, że Franciszek powiedział dziennikarzom podczas podróży do Albanii przed ponad rokiem, że poznał zakonnicę w 1994 roku w czasie synodu w Watykanie i zapamiętał ją jako osobę, która "mówiła zawsze to, co chciała".

- Siedziała koło mnie podczas prac synodu. Podziwiałem jej siłę, zdecydowanie w jej wystąpieniach - opowiadał papież. Zażartował też: "Gdyby była moją przełożoną, bałbym się"

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (15)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mateo84 15:55:38 | 2015-12-18
Witaj Bazyli. Myślę że najkrócej ten temat oddaje to rozmowa z Szymonem Hołownią - http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/holownia-matka-teresa-aniolem-nie-byla,80236.html
Pozdrawiam Cię.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 13:54:21 | 2015-12-18
Warto poczytać raport badaczy kanadyjskich o tej kobiecie. Np. nie pozwalała podawać leków przeciwbólowych bo "cierpienie uszlachetnia". Pieniądze przeznaczone na leczenie oddawała na kościół rzymskokatolicki. Okrutna i sadystyczna kobieta.

Oceń 2 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook