Przemyśl: kradzież relikwii św. Ojca Pio

(fot. shutterstock.com)

Z kaplicy szpitala wojewódzkiego w Przemyślu skradziono relikwiarz z relikwiami św. Ojca Pio. Sprawca wyłamał zamek w gablocie, w której znajdował się cenny przedmiot.


Brak relikwii zauważył w czwartek kapelan szpitala. O zdarzeniu powiadomił policję. - Funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Trwają czynności, które pozwolą ustalić okoliczności przestępstwa i zatrzymać jego sprawcę - informuje podkomisarz Bogusława Sebastianka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

 

- Wyrażamy ubolewanie z zaistniałej sytuacji. Relikwie dla personelu i pacjentów szpitala oraz dla miejscowych parafian były widocznym znakiem łączności ze św. Ojcem Pio - mówi ks. Bartosz Rajnowski, rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej.

 

Skradziony relikwiarz został wykonany przez jednego z parafian. Ma kształt dłoni. Na jednej z nich, w miejscu, gdzie znajdowały się stygmaty jest umieszczona relikwia I stopnia - fragment materiału z zaschniętymi kroplami krwi z dłoni Ojca Pio.

 

Relikwie zostały przywiezione w 2009 r. z San Giovani Rotondo, gdzie mieszkał święty stygmatyk. Rok później imię św. Ojca Pio przyjął szpital wojewódzki.

 

Ojciec Pio jest jednym z najbardziej znanych świętych na świecie. Żył w latach 1887-1968. Należał do zakonu franciszkanów kapucynów. Zasłynął jako spowiednik, utworzył także szpital pod nazwą Dom Ulgi w Cierpieniu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?