Peru: bp Jeż odwiedził tarnowskich misjonarzy

(fot. Telewizja Synaj / youtube.com)

Bp Andrzej Jeż odwiedzając Peru usłyszał kolejne prośby o kapłanów z diecezji tarnowskiej. Ordynariusz diecezji spotkał się z biskupami, misjonarzami, uczestniczył także w parafialnych uroczystościach.


Biskup Jeż odwiedził tarnowskich księży pracujących w peruwiańskich Andach na wysokościach sięgających do 3650 m n.p.m. Biskup tarnowski był m.in. w parafii w Pampas, gdzie proboszczem od 10 lat jest ks. Robert Zając. W miejscowym kościele miała miejsce Msza św. z udziałem biskupa Isidro Bario Bario. Biskup diecezji Huancavelica powtórzył prośbę o nowych misjonarzy z Tarnowa.

 

Pasterz Kościoła tarnowskiego dotarł też do miejscowości Izcuchaca, gdzie miało miejsce spotkanie z tarnowskimi misjonarzami połączone z poświęceniem plebanii. Na zakończenie swej wizyty u misjonarzy tarnowskich w górach, bp Jeż odwiedził Huando, kolebkę tarnowskiego zaangażowania w ewangelizację Peru, do którego pierwsi dwaj księża tarnowscy przybyli na początku 1992 roku.

 

Ponadto biskup tarnowski przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Limie, wybudowanym przez ks. Czesława Hausa, który przepracował w Peru 13 lat. Była to Eucharystia w 20. rocznicę utworzenia parafii i w 15-lecie konsekracji kościoła, której 30 grudnia 2000 roku dokonał bp Wiktor Skworc.

 

Bp Jeż poleciał do Peru na uroczystości beatyfikacyjne ojców franciszkanów, ponieważ o. Zbigniew Strzałkowski pochodził z podtarnowskiej Zawady. Biskup Tarnowski chciał także spotkać się z tarnowskimi kapłanami, którzy głoszą Ewangelię w dalekim Peru.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?