Kawice: sporfanowano kościół parafialny

(fot. wikipedia.org / SMilejski / CC BY-SA 3.0)

Kościół pw. św. Wojciecha w Kawicach został sprofanowany. W nocy z środy na czwartek nieznani sprawcy po włamaniu się do świątyni wynieśli tylko jedną rzecz - tabernakulum, w którym był Najświętszy Sakrament.

 

Z apelem do sprawców, "aby nie dokonywali dalszej profanacji i jak najszybciej zwrócili Najświętszy Sakrament" zwrócił się biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

 

Jak mówi proboszcz parafii ks. Paweł Mania, to wielki szok dla całej wspólnoty. - Wykradzenie tabernakulum, które nie przedstawia wielkiej wartości materialnej pozwala przypuszczać, że było to celowe działanie, zmierzające do sprofanowania Najświętszego Sakramentu - powiedział KAI proboszcz.

Ks. Mania apeluje do wiernych o modlitwę, a do sumienia sprawców, aby zwrócili zawartość tabernakulum, które dla katolików jest najświętszą wartością.

W specjalnym piśmie skierowanym do diecezjan biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wyraził ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Przypomniał równocześnie, że konsekwencje profanacji Najświętszego Sakramentu należą do kategorii najcięższych.

Zgodnie z kan. 1367 Kodeksu Prawa Kanonicznego, "każdy, kto Postacie konsekrowane porzuca, albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej".

- Apeluję do sprawców, aby nie dokonywali dalszej profanacji i jak najszybciej zwrócili Najświętszy Sakrament - napisał bp Kiernikowski.

Decyzją biskupa Kiernikowskiego kościół w Kawicach zostanie zamknięty do niedzieli. W niedzielę wieczorem odprawione zostanie nabożeństwo ekspiacyjne, po którym przywrócony będzie kult i sprawowana Eucharystia. Natomiast modlitwy przebłagalne w kościołach całej diecezji odbędą się w niedzielę 6 grudnia.

"Ufamy, że Bóg, który "tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3,16),okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawcom tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony" - zakończył bp Kiernikowski.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Menio 11:19:45 | 2016-04-27
Jak bez przykładów w rodzinie do naśladowania ma Papież sam jeden walczyć ze zbutwieniem laickiej, materialnej i egoistycznej Europy - na fundamentach aborcji i eutanazji nie tylko starszego pokolenia ale i dzieci. Gdzie miłosierdzie w obliczu czułości i współczucia i poświęcenia w tej trosce. Czy w świecie i Polsce ma również "czas" mieć wymiar w przeliczeniu na roboczogodziny? Czy pozwolimy niszczyć nasze nowe pokolenia Polaków - skazując na emigrację do zmywaków, odtrącenia ks.Międlara i Narodowców? Dlaczego budowniczowie systemu komunistycznego otrzymują sowite emerytury i ekscentryczne lansowania ich styków życia? A nasi młodzi muszą rezygnować z zakładania rodzin, posiadania dzieci, nie mają szans na godną pracę.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TajemniczaJejmosc 23:09:36 | 2015-11-27
Święty Michale Archaniele, bądź nam obroną!

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook