Ks. Stryczek chce nauczyć Polaków przedsiębiorczości

"Strefa Podwyższonego Sensu: Pieniądze" - to hasło nowego cyklu spotkań z księdzem Jackiem Stryczkiem, podczas których chce on nauczyć Polaków jak radzić sobie w życiu oraz jak zarabiać więcej. Kapłan będzie się dzielił oraz wyjaśniał spostrzeżenia zawarte w jego książce "Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa powieść o biedzie i zarabianiu".

 

Jak zapowiadają organizatorzy, spotkania przewartościują myślenie przybyłych o pieniądzach oraz ukażą głębszy sens ich zarabiania. "Zaskoczy cię świeżość w interpretowaniu Pisma Świętego na miarę XXI wieku. Nikt nigdy przez pryzmat Ewangelii nie spojrzał w ten sposób na pieniądze i biznes" - napisano na stronie internetowej promującej cykl.

 

- "Strefa podwyższonego sensu" polega na tym, że ludzie żyją w jakichś stereotypach i te stereotypy są dla nich więzieniem, bo nasz sposób myślenia wyznacza też nasze granice tego, po co sięgamy. Ja rozumiem, że może mieć ktoś jakiś stereotypowy problem z tym. Natomiast wykonałem duży wysiłek, żeby nauczyć się biznesu. Dla ludzi, bo mnie pieniądze nie kręcą i chcę się tym dzielić - powiedział o idei cyklu ks. Jacek Stryczek.

 

Jak dodał prelegent ogólnopolskie spotkania to jego sposób na walkę z biedą, zwłaszcza, że pieniądze w Polsce są nieprzedyskutowane i wręcz objęte embargiem myślenia. - Ja chcę tych ludzi przekonać, że mogą zarządzać swoim życiem i mogą je uczynić fajniejszym, atrakcyjniejszym, dotyczy to zarabiania pieniędzy, ale nie jest to jakoś potrzebne. Uważam, że wielu ludzi mogłoby żyć efektywniej, lepiej - dla siebie lepiej, robić fajniejsze rzeczy, a tego nie robi, bo ma blokady wewnętrzne albo zrzuca odpowiedzialność na kogoś innego. Trzeba szukać - zachęcił do udziału ks. Stryczek.

 

Pierwsze spotkanie cyklu odbyło się już w Krakowie. Kolejne przewidziano w: Katowicach (24.11), Rzeszowie (25.11), Warszawie (8.12), Wrocławiu (15.12), Poznaniu (16.12), Chrzanowie (8.01) oraz Łodzi (22.01). Szczegółowe informacje i darmowe zaproszenia na wydarzenia dostępne są pod adresem www.wiosna.org.pl.

 

Ks. Jacek Stryczek jest duszpasterzem ludzi biznesu i wolontariatu w Małopolsce oraz pomysłodawcą, współzałożycielem i prezesem zarządu Stowarzyszenia Wiosna, które realizuje takie projekty jak "Szlachetna Paczka i "Akademia Przyszłości". Jest także laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii działalność społeczna oraz Nagrody im. Władysława Stasiaka przyznawanej przez Naczelną Izbę Kontroli.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?