"Bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy braterstwa"

(fot. KTOTV / youtube.com)

Ostatnie wydarzenia w Paryżu wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał tamtejszy ordynariusz, wyrażając bliskość rodzinom i dzieciom, które przeżyły wtedy chwile grozy.

 

Wiemy, że czymś przerażającym jest usłyszeć blisko siebie odgłosy strzelaniny i wybuchów, niewiele przy tym wiedząc na temat prowadzonych działań. Mam nadzieje, że w najbliższych dniach każdy znajdzie na tyle siły, by wyrazić to, co przeżył, i w końcu odczuć wewnętrzny spokój - napisał bp Pascal Delannoy.

 

Dodał, że pamięta także o siłach porządkowych, które musiały działać w ekstremalnie trudnych warunkach, zważywszy na gęstą zabudowę centrum miasta, a zwłaszcza o tych, którzy podczas prowadzanej operacji antyterrorystycznej sami zostali ranni.

 

Biskup zaapelował, by tamtejsi mieszkający nie zniechęcali się i nie tracili odwagi. Podkreślił, że ludność Saint-Denis, z którą spotyka się regularnie, w swojej wielkiej różnorodności kulturowej i religijnej chce żyć w pokoju i braterstwie. - Wspólnie i wytrwale chcemy kontynuować tę drogę, potępiając wyraźnie i zdecydowanie tych, którzy swymi słowami i czynami sieją podziały, przemoc i śmierć - napisał w specjalnym oświadczeniu bp Delannoy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (41)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Milosc 11:28:58 | 2015-11-20
Ludziom wcale nie jest łatwo odczuć wewnętrzny spokój wiedząc, że żyjemy w świecie rządzonym przez "elity", które w pogoni za władzą i zyskami dopuszczają, by nie tylko w zamachach w Payżu ginęli ludzie, ale również z każdą godziną na świecie umierało kilkaset kolejnych dzieci. I w drugą stronę - i to odbywa się za naszym cichym przyzwoleniem. Jak na górze, tak na dole. 
Jak to jest możliwe, że 6,9 mld. ludzi na świecie pragnie żyć w spokoju, szczęściu, radości i dostatku i jednocześnie nie może ich zaznać? 
Najwyraźniej od wieków kontynuując tę samą błędną opowieść na temat życia, na temat Boga czegoś jeszcze nie zrozumieliśmy. I dlatego wręcz pożądana jest nie tyle zmiana systemu społecznego a przekonań. 

Oceń Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Euzebiusz 23:27:32 | 2015-11-19
Jeżeli Bóg mówi do nas cały czas to i tym razem coś powinniśmy usłyszeć. Ja wyraźnie słyszę w tych wydarzeniach  głos wzywający nas ludzi do większej uważności i uwrażliwienia się na drugiego człowieka. Moje myśli  krążyły dzisiaj wokół młodego 28 letniego chłopaka, domniemanego organizatora zamachów w Paryżu, który zginął w trakcie  obławy Przecież kiedyś był małym chłopcem, bawił się, grał w piłkę, rozrabiał jak dziecko, wygłupiał się czyli zakładam,  robił to co inne dzieci w jego wieku. Co się takiego stało, że znalazł się w grupie terrorystycznej ? Bezsensownie stracone życie, z tragicznym finałem w postaci zamachów na inne niewinne życia. Moim marzeniem jest, żeby ci młodzi  ludzie opamiętali się i porzucili to czym się  zajmują czyli terroryzm. Czekam cierpliwie i modlę się, żeby się opamiętali.

Oceń 1 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 21:40:38 | 2015-11-19
http://gosc.pl/doc/2828708.Francja-jest-glucha

ślepy i głuchy.

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?