Pokojowe deklaracje bez pokrycia w postawie muzułmanów

(fot. shutterstock.com)

Ubóstwo i antykatolicki prozelityzm innych wspólnot religijnych to główne wyzwania, przed którymi stoi Kościół w Kenii - uważa jeden z tamtejszych biskupów, James Wainaina Kungu. Papież przybędzie do tego kraju już za tydzień, 25 listopada.

 

Bp Kungu liczy, że Franciszek wzmocni tożsamość katolików i pomoże im wytrwać w wierze. Wskazuje też na znaczenie jego wizyty w ubogiej dzielnicy stołecznego Nairobi. Jest to o tyle ważne, że coraz więcej ludzi w pogoni za lepszym życiem opuszcza tereny wiejskie i przybywa do wielkich miast, gdzie często kończą właśnie w slumsach.

Trudne są też relacje chrześcijan z muzułmanami - wskazuje bp Kungu, podkreślając znaczenie spotkania międzyreligijnego, które znalazło się w programie papieskiej podróży.

 

Zdaniem kenijskiego biskupa najważniejszym problemem jest swoista dwulicowość islamu w Kenii. Oficjalne relacje ze zwierzchnikami muzułmańskimi są pozytywne, deklaruje się gotowość pokojowego współistnienia.

 

Deklaracje te nie przekładają się jednak na postawy zwyczajnych muzułmanów - podkreśla bp Kungu.

- Wśród zwyczajnych ludzi nie ma tej gotowości do porozumienia. Istnieją obszary, gdzie muzułmanie bardzo źle odnoszą się do chrześcijan. Traktują ich jak niewolników, dokładnie tak: jak niewolników. W każdym razie ci, którzy przyjmują taką terrorystyczną postawę, deklarują otwarcie, że chcą wyrządzić chrześcijanom krzywdę. Kiedy dochodzi na przykład do napadów, chrześcijan zabijają, a muzułmanów puszczają wolno - powiedział bp Kungu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 20:25:42 | 2015-11-17
Oszukanie niewiernego to zasługa przed Allachem

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 19:17:48 | 2015-11-17
Ktoś na Deonie pisał, że muzułmanie nie mają nic wspólnego z terroryzmem i przemocą wobec chrześcijan? Ostatnio pojawiło się dziesiątki artykułów głoszących tego rodzaju głupoty.

No to macie wypowiedź hierarchy, który na codzień obserwuje współistnienie katolików i muzułmanów naterytorium, gdzie muzułmanie stanowią większość.

Oceń 6 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook