Kard. Vingt-Trois apeluje o powstrzymanie się od nienawiści

(fot. Marie-Lan Nguyen / flickr.com / Wikimedia Commons / CC BY 2.5)

- Niech nikt nie poddaje się przerażeniu lub nienawiści. Prośmy o łaskę, byśmy byli twórcami pokoju. Nigdy nie możemy zwątpić w możliwość pokoju, jeśli budujemy sprawiedliwość - napisał arcybiskup Paryża, kardynał André Vingt-Trois.

 

Niech dzień dzisiejszy i jutrzejszy będą dniami żałoby i modlitwy - zaapelował do Francuzów arcybiskup Paryża, kard. André Vingt-Trois. Metropolita stolicy Francji wezwał także swych rodaków by wystrzegali się nienawiści i byli budowniczymi pokoju.

 

Kard. Vingt-Trois określił wczorajsze ataki terrorystyczne kolejnym barbarzyństwem propagowanym przez grupy fanatyczne. "Dziś rano modlę się i wzywam katolików Paryża, aby modlili się za tych, którzy zginęli wczoraj i ich rodziny, za rannych i ich bliskich i za tych, którzy spieszą, aby ich uratować, za pracowników sił porządkowych, poddanych straszliwej presji, za przywódców i naszą ojczyznę, abyśmy trwali w jedności i pokoju serca" - napisał arcybiskup Paryża.

 

Jednocześnie wezwał parafie do ścisłego przestrzegania przepisów bezpieczeństwa wydanych przez władze publiczne a także, aby dziś i jutro były dniami żałoby i modlitwy.

 

Kard. Vingt-Trois zapowiedział, że jutro o godz. 18.30 odprawi w katedrze Notre-Dame Mszę św. za ofiary tej przemocy, która będzie transmitowana przez telewizję katolicką KTO.

 

"W obliczu ludzkiej przemocy, prośmy o łaskę serca niezłomnego i wolnego od nienawiści. Niech umiar, powściągliwość i opanowanie, jakie wszyscy okazali do tej pory potwierdzą się w nadchodzących tygodniach i miesiącach; nikt nie poddaje się przerażeniu lub nienawiści. Prośmy o łaskę, byśmy byli twórcami pokoju. Nigdy nie możemy zwątpić w możliwość pokoju, jeśli budujemy sprawiedliwość" - napisał arcybiskup Paryża, kardynał André Vingt-Trois.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 11:20:49 | 2015-11-14
Oczywiście, że nie należy ulegać nienawiści, ale również nie należy być ślepym na fakty. Pora najwyższa powiedzieć dość i przestać tolerować bezczelność i rozwydrzenie muzułmanów w Europie.

Jak się komuś nie podoba Europa, to niech się wynosi, a jak się podoba, to niech się dostosuje do panujących tu praw. Ustępowanie bandytom zawsze kończy się tak samo: coraz większym rozwydrzeniem i eskalacją bandytyzmu.

Oceń 8 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?