Rosja: Ogłosić Putina świętym

(fot. shutterstock.com)

Działacze organizacji "Komitet Narodowy +60o", powstałej z okazji 60. urodzin Władimira Putina, chcą, aby Patriarchat Moskiewski przyspieszył proces ogłoszenia go świętym. Według nich, do ich organizacji nieustannie zwracają się prawosławni obywatele kraju z prośba o wsparcie idei kanonizacji obecnego szefa państwa.

 

Członkowie Komitetu zaapelowali już raz w tej sprawie do patriarchy moskiewskiego i całej Rusi Cyryla, obecnie zaś chcą przyspieszenia tego procesu.

 

Chodzi o to, aby "wreszcie wprowadzić do liturgii oficjalną modlitwę «za Putina»!" - stwierdza oświadczenie organizacji.

 

Przypomniano, że zgodnie z najnowszymi ogólnokrajowymi badaniami opinii publicznej dla 90 proc. mieszkańców Rosji "prezydent jest ostoją i nadzieją w ich życiu ziemskim, a prawie sto procent prawosławnych codziennie modli się o jego zdrowie i pragnie widzieć go jako dożywotniego przywódcę wielkiej Rosji". "Nie jest tajemnicą, że tytaniczne siły dla dobra Rosji otrzymuje on [Putin] od Boga" - podkreśla dokument Komitetu.

 

Zwraca także uwagę, że "włączony do wspólnoty kościelnej przywódca broni bohatersko prawosławnych na Ukrainie i w Syrii" oraz "wspaniale przywrócił ojczyźnie święty Korsuń [Chersonez na Krymie]".

 

W trudnym czasie "zaciekłych ataków Zachodu na nasze wartości duchowe i gospodarczą potęgę państwa wszyscy patrioci zespolili się wokół Władimira Putina, wierząc w jego powodzenie i niezwyciężoność" - napisali działacze organizacji. Wyrazili przy tym nadzieję, że "zdrowe siły w Rosyjskim Kościele Prawosławnym wypełnią to duchowe zamówienie narodu rosyjskiego" i już w 2016 roku we wszystkich świątyniach Patriarchatu Moskiewskiego rozlegnie się modlitwa "Za Putina - zbawcę Rosji".

 

Komitet Narodowy +60o powstał w Sankt-Petersburgu w 2012, aby odpowiednio przygotować przypadające 7 października tego roku 60. urodziny prezydenta Rosji. Znany jest z różnych kontrowersyjnych inicjatyw, np. propozycji, a nawet żądania, aby Putin "dla dobra kraju" poślubił Marię Władimirowną Romanową, stojącą na czele Domu Panującego Romanowów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 22:37:21 | 2015-11-13
Putin to ma jednak klawe życie. Gdybym nie był lleszkiem, to bym chciał zostać Putinem.

Oceń 2 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 22:01:13 | 2015-11-13
Nie śmiejmy się z tego absurdu bo i w Polsce są narazie nieśmiałe oznaki kultu polityków ale kto wie za jakiś czas? 

Oceń 4 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?