Kard. Raï: strategią islamu jest religia i prokreacja

(fot. KTOTV / youtube.com)

Maronicki patriarcha Antiochii kard. Béchara Boutros Raï powiedział, że islam ma jasną, dwutorową strategię podboju Europy. Składają się na nią: religia i prokreacja.


W rozmowie z włoskim tygodnikiem "Famiglia cristiana" 75-letni hierarcha stwierdził, że muzułmanie uważają chrześcijan za słabych. Są przekonani, że skoro wyznawcy Chrystusa nie chcą mieć dzieci i prawie nie praktykują swej wiary, to islam łatwo ich pokona. Kardynał przyznał ze smutkiem, że muzułmanie poważniej traktują swoją wiarę niż większość chrześcijan i dlatego zdobywają nowych wyznawców.

 

- Często słyszałem od muzułmanów, że ich celem jest podbicie Europy dwojaką bronią: swą wiarą i przyrostem naturalnym - ujawnił patriarcha.

 

Dodał, że dla wyznawców islamu praktykowanie wiary jest sprawą istotną i zasadniczą. W Arabii Saudyjskiej idą w piątek do meczetu nawet o lasce. Znają Koran na pamięć i często go cytują w rozmowie. Tymczasem chrześcijanie nie odwołują się do Biblii czy nauczania Kościoła.

 

Muzułmanie "wierzą, że prokreacja jest wolą Bożą i taki jest cel małżeństwa". Chrześcijanie zaś niechętnie zawierają małżeństwa i mają niewiele dzieci.

 

Jednocześnie wyznawcy islamu utożsamiają wszystko co zachodnie z chrześcijaństwem. - Każda zachodnia polityka jest polityką chrześcijańską, jest nową krucjatą. Mówią, że chrześcijanie są pozostałością krzyżowców i zachodniego imperializmu - tłumaczył kard. Raï.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 20:34:03 | 2015-11-06
Tyle, że ateiści  nie mogą liczyć na wzajemność islamistów, jak przyjdzie co do czego.

Oceń 1 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:05:42 | 2015-11-06
Refleksje tego kardynała są w zasadzie słuszne, jednakże należałoby dodać, że ateiści walczą z chrześcijaństwem wspólnie z muzułmanami. Ateiści muzułmanów nawet nie tkną.

Oceń 4 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook