Kard. Bagnasco: sugestia, że papież jest osamotniony to rzecz diabelska

(fot. Tv2000it / youtube.com)

Za diabelskie uznał kard. Angelo Bagnasco zamiary - jeśli w ogóle one istnieją - wywołania wrażenia, jakoby papież był w Kościele osamotniony i jakoby istniały podziały wśród jego współpracowników i biskupów.

 

W ten sposób arcybiskup Genui i przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej odniósł się do najnowszych doniesień o skandalach finansowych i aferach podsłuchowych w Watykanie.


Przemawiając 5 listopada na konferencji "Nowy humanizm", zorganizowanej przez parafię przy szpitalu pediatrycznym Gasliniego w Genui, kardynał zapewnił, że "papież w żadnym wypadku nie jest sam, ale otaczają i wspierają go serdecznie, z miłością i lojalnie wszyscy biskupi". - Dlatego wcale nie przejmuję się tym obrazem podziałów, jaki chce się wmówić opinii publicznej, aby stworzyć kolejne zamieszanie - oświadczył metropolita Genui.

 

Jego zdaniem, "istnieje oczywiście wielkie rozgoryczenie z powodu bólu, jaki z pewnością odczuwał i odczuwa Ojciec Święty i złego przykładu, skandalu, przedstawianego tak, jak gdyby wszystko to było prawdziwe, udokumentowane i dające się udokumentować". Tymczasem "powstało zamieszanie i dezorientacja i to właśnie jest powodem bólu i goryczy, które rzeczywiście istnieje w sercach papieża i wszystkich nas, duszpasterzy" - dodał przewodniczący episkopatu Włoch.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?