Abp Carballo: dramatyczny spadek powołań zakonnych

(fot. youtube.com)

Na całym świecie, poza Afryką, jesteśmy świadkami dramatycznego spadku powołań zakonnych - powiedział abp José Rodriguez Carballo.

 

Sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podkreślił, że aby zatrzymać tę tendencję Kościół musi być przede wszystkim bardziej aktywny na polu edukacji.

 

- Na poziomie światowym mamy wyraźny i stały spadek wiernych, którzy byliby gotowi poświęcić się życiu zakonnemu. Jedynie w Afryce wygląda to inaczej, a poza nią, na każdym innym kontynencie mamy bardzo wyraźną tendencję spadkową - powiedział abp Carballo.

Według najnowszych danych na koniec 2013 roku na świecie żyło 55 253 zakonników, o 61 mniej niż rok wcześniej. W Ameryce, Europie i Oceanii znacznie zmniejszyła się liczba zakonnic, o ogółem 10 tysięcy. Niewielki wzrost odnotowano tylko w Afryce i Azji. Na koniec 2013 roku na świecie było 693 575 sióstr zakonnych. Na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Afryki spadła liczba seminarzystów.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

39079288 15:05:24 | 2015-10-28
Owoce II soboru watykańskiego.
Abp Carballo lamentuje nad pustoszejącymi klasztorami, a sam zarządza wizytację i wprowadza "komisarza ludowego" do Franciszkanów Niepokalanej, jednego z najlepiej rozwijających się zgromadzeń, tym samym niszcząc ten zakon.

Oceń 8 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook