Bp Tomasik: ŚDM to ważne wydarzenie religijne

(fot. youtube.com)

Światowy Dzień Młodzieży jest bardzo ważnym wydarzeniem religijnym. Jest także ogromną szansą promocji Polski - napisał w liście pasterskim bp Henryk Tomasik, który został odczytany 18 października w kościołach diecezji radomskiej. List został zatytułowany "Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie - szansą i zadaniem".


Bp Tomasik nazywa Światowe Dni Młodzieży wielkim "świętem wiary". Uważa również, że jest bardzo ważnym wydarzeniem religijnym. Jest także ogromną szansą promocji Polski. - Tak, jak każde wydarzenie duszpasterskie - tak i Światowe Dni Młodzieży wymagają solidnego przygotowania - napisał biskup radomski.

 

Według bp. Tomasika, pierwszym warunkiem dobrego przygotowania jest modlitwa w intencji Ojca Świętego, młodzieży oraz dobrego przeżycia Światowego Dnia Młodzieży - Kraków 2016.

 

- Bardzo dziękuję kapłanom, osobom życia konsekrowanego, młodzieży oraz różnym grupom i wspólnotom za trwającą modlitwę w intencji Światowego Dnia Młodzieży. Bardzo proszę Was wszystkich, drodzy siostry i bracia o taką modlitwę. W szczególny sposób proszę o to ludzi chorych - czytamy w liście pasterskim.

 

Bp Tomasik zachęcił też o zgłaszanie do duszpasterzy rodzin, które zechcą przyjąć młodych gości w dniach: od 20 do 25 lipca 2016 r. Dodał, że pobyt młodzieży w naszych parafiach jest szansą głębszego przeżycia prawdy o Kościele powszechnym. - To okazja do ukazania naszej kultury, gościnności i pobożności - podkreślił bp Tomasik.

 

Na koniec zachęcił rodziców do umożliwienia młodzieży udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. - Myślę, że wielu młodych ucieszy się prezentem od rodziców chrzestnych lub krewnych, dzięki któremu będą mogli pojechać do Krakowa. Mam nadzieję, że pojawią się ludzie dobrej woli, sponsorzy, którzy pomogą młodzieży, aby mogła uczestniczyć w historycznym wydarzeniu, którym będzie XXI Światowy Dzień Młodzieży - Kraków 2016 - zakończył ordynariusz radomski.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook