"Trzeba mówić prawdę o rodzinie i ją wspierać"

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Rodzina potrzebuje pomocy w wypełnianiu swej roli i między innymi temu służy synodalne spotkanie. Nie można wszystkiego sprowadzać tylko do Komunii dla rozwodników.

 

W tym duchu trwające prace Synodu Biskupów o rodzinie komentuje kanadyjski biskup Noël Simard. Podkreśla on, że trzeba mówić prawdę o rodzinie będącej jedynie związkiem kobiety i mężczyzny.

- To nie jest tylko kwestia tego, czy dać komunię rozwodnikom żyjącym w nowych związkach, czy też jej nie dać. Jako Kościół musimy przede wszystkim troszczyć się o rodzinę, wspierać ją. Oznacza to też jasne pokazanie, czym rodzina jest, a czym na pewno nie jest, a tego uczy nas przykład Świętej Rodziny. To jest ideał, do którego trzeba dążyć: ojciec, matka, dzieci. Nie oznacza to, że zapominamy o rodzinach rozbitych czy przeżywających inne trudności. Drogę trzeba jednak wskazać. Świat potrzebuje zdrowej i silnej rodziny. Bóg ma swój plan dla rodziny, ponieważ ona jest przyszłością ludzkości; bez rodziny nie ma przyszłości. Jeśli rodziny są silne, także społeczeństwo jest lepsze. Stąd też musimy dać rodzinie środki materialne, moralne, duchowe, by mogła wypełniać swą rolę. Rodzina jest sercem społeczeństwa, a jeśli bije ono źle, to społeczeństwo choruje - powiedział kanadyjski biskup.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?