Lombardi: ktoś chce zakłócić prace Synodu

(fot. El Ciudadano / youtube.com)

Ktoś chce zakłócić prace Synodu Biskupów - zasugerował podczas konferencji prasowej w Watykanie dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.

 

Mówił on o publikacji poufnego listu do papieża Franciszka, w którym 13 kardynałów miało wyrazić zastrzeżenia co do nowej procedury prac Synodu.

 

Wyjaśnił, że problemy poruszane w liście były przedstawiane w wystąpieniach w auli synodalnej w poniedziałek, a we wtorek sekretarz generalny Synodu, kard. Lorenzo Baldisseri na nie odpowiedział. - Ten, kto upublicznił ten list kilka dni później dopuścił się zakłócenia, którego nie chcieli ci, którzy go napisali - wyjaśnił ks. Lombardi.

 

Jego zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że nowa metodologia prac wywołuje uwagi. - Ale gdy jest już ustalona, obowiązkiem wszystkich jest przestrzegać jej w jak najlepszy sposób - zaznaczył włoski jezuita.

 

Dodał, że niektórzy z sygnatariuszy listu są jednocześnie wybranymi przez ojców synodalnych moderatorami małych grup językowych i intensywnie pracują, zaś ogólna atmosfera obrad jest pozytywna.

 

Spośród 13 kardynałów, którzy mieli podpisać list, pięciu już zaprzeczyło, że to zrobiło, a kolejny - kard. George Pell, jeden z najbliższych współpracowników Franciszka - stwierdził, że tekst opublikowany w znacznej części różni się od wysłanego do papieża.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Kocham Pana Jezusa 16:43:10 | 2015-10-13
Odmawiam różaniec w intencji zmarłych. Zamówienie usługi i kontakt: [email protected]
Odsyłam niezobowiązujący numer konta.

Pisz. Nie zwlekaj ani chwili. Może to ta ostatnia.

Oceń 3 12 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?