USA: Przesłanie na "Miesiąc Poszanowania Życia"

Radio Watykańskie
(fot. shutterstock.com)

Do modlitwy za każde ludzkie życie wzywają biskupi Stanów Zjednoczonych. Październik jest tam tradycyjnie "Miesiącem Poszanowania Życia".

 

Do udziału w jego obchodach zachęcił katolików przewodniczący działającej przy episkopacie USA Komisji Pro-Life. "Czy trwa ono krótką chwilę, czy sto lat, życie każdego z nas jest dobrym i doskonałym darem - napisał kard. Seán P. O’Malley OFMCap O’Malley. - Na każdym etapie i w każdej sytuacji jest ono podtrzymywane przez Bożą miłość".

 

4 października był wyznaczony przez amerykańskich biskupów jako "Niedziela Poszanowania Życia". "Każde życie jest warte, by je przeżyć" to temat przewodni tegorocznych obchodów. W związku z tym działający pod kierunkiem wspomnianej komisji episkopatu USA Sekretariat ds. Działań Pro-Life opublikował nowe materiały edukacyjne, które mają budować i wspomagać kulturę życia przez kolejny rok. Jak pisze kard. O’Malley, "nic nie może pomniejszyć godności osoby ludzkiej, stworzonej na obraz Boga i mającej zawsze swoją wartość". Hierarcha zachęcił, by napotykając trudne nieraz cierpienia innych obejmować je uwagą, miłością i modlitwą.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook