"Pracujemy nad wyważonym wizerunkiem rodziny"

Radio Watykańskie
(fot. youtube.com)

Synod Biskupów nadal obraduje w małych grupach. Jutro rano zaprezentowane zostaną relacje poszczególnych grup, na podstawie których opracowana zostanie pierwsza część dokumentu końcowego Synodu, dotycząca wyzwań stojących przed rodziną.

 

Jak podkreślił bp Jean-Luc Brunin z grupy francuskojęzycznej, biskupi chcą wypracować tekst, który współbrzmiałby z doświadczeniem rodzin.

 

"Główną troską ojców synodalnych w małych grupach jest wypracowanie tekstu, który byłby do przyjęcia dla całego Ludu Bożego - powiedział Radiu Watykańskiemu bp Brunin. - Chodzi o to, by dobrze zrównoważyć światła i cienie współczesnej rodziny. Jeśli wyjdziemy od problemów, to skupimy uwagę na sprawach najtrudniejszych, podczas gdy jest wiele pięknych doświadczeń. Z drugiej strony nie możemy się ograniczać wyłącznie do tego, co pozytywne, bo nasz tekst będzie niezrozumiały dla rodzin, które przeżywają trudności, takie jak przemoc czy ubóstwo, a także dla tych, które doświadczają przemian kulturowych, zwłaszcza na Zachodzie, w postaci subiektywizmu. Czuję, że jest wśród ojców wola przedstawienia wyważonego wizerunku rodziny, ani wyidealizowanego, ani pesymistycznego. Aby przesłanie Synodu nawiązywało do tego, co dziś przeżywają rodziny".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Euzebiusz 14:50:32 | 2015-10-09
Pracujemy nad wyważonym wizerunkiem rodziny mnie ten tytuł kojarzy się z dulszczyzną, bardzo mi przykro ale nawet nie raczyłem przeczytać całości bo tytuł mnie absolutnie zniechęcił.

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TajemniczaJejmosc 14:37:18 | 2015-10-09
Co to znaczy: wyważony obraz rodziny? Tzn. obraz rodziny "prawdziwy, no ale bez przesady"?

Dziwna nowomowa.

Oceń 4 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:07:08 | 2015-10-09
Może zamiast wyważonego obrazu rodziny, niech oni pokaża prawdziwy jej obraz oraz wskażą, ku czemu rodziny powinny dążyć?

Oceń 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

TomaszL 07:38:18 | 2015-10-09
1:0 dla świata (szatana).
Mecz trwa, ale przekonanie biskupów, iż pisanie o pozytywach bedzie niezrozumiałe dla wielu to przyzanie się do porażki i samobójczy gol.

Jedyna droga to wyjście od biblijnego opisu rodziy i wskazanie ściezki powortu poprzez wiarę. Konserwowanie obecnych patologii to pokazanie, iz Bog nie ma mocy uzdrowienia.

Oceń 5 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?