Ghański arcybiskup: Afryka nie blokuje Synodu

(fot. youtube.com)

Na briefingu z dziennikarzami 8 października wiele mówiono o Afryce ze względu na obecność na nim abp. Gabriela Palmera-Buckle.

 

Niektórzy dziennikarze zarzucali afrykańskim biskupom, że na Synodzie blokują dyskusję na temat homoseksualizmu i rozwodów, sami zaś nie dość jasno wypowiadają się w obronie gejów dyskryminowanych na Czarnym Lądzie.


Ghański arcybiskup nie zgodził się na takie postrzeganie tych problemów. Podkreślił, że Afryka niczego nie blokuje, lecz jedynie wnosi swój wkład w obrady synodalne, daje świadectwo o wartościach, które są dla niej ważne. W jego przekonaniu źródłem nieporozumienia są same media, które mają problem z tym kontynentem.

- Czasami jest nam smutno, że to, co jest dobre w Afryce, nie jest dobre dla europejskich mediów. I dopiero wtedy, gdy pojawiają się złe wiadomości, ludzie są tym zainteresowani. Więc cokolwiek byśmy powiedzieli, nawet wtedy, gdy wnosimy pozytywny wkład, nikt na to nie zwraca uwagi. To stwarza błędne wrażenie, że ten Synod skupia się na sprawach europejskich. Ale to nieprawda. Jest nas tu wielu i wnosimy ważny wkład w synodalną dyskusję - powiedział abp Palmer-Buckle.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Eilinel 20:46:18 | 2015-10-09
Afryka jest prawdziwą przyszłością Kościoła.

"(On) Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych." (Łk 1, 52)

Oceń 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?