Kard. Nichols: Synod nie zmieni nauczania Kościoła

(fot. youtube.com)

Zgromadzenie Synodu Biskupów nt. rodziny nie zmieni nauczania Kościoła ani nie da ostatecznej odpowiedzi w kwestii udzielania Komunii św. dla osób rozwiedzionych, które zawarły nowe związki małżeńskie - uważa kard. Vincent Nichols.

 

Przewodniczący konferencji episkopatu Anglii i Walii jest przekonany, że uczestnicy Synodu spróbują natomiast znaleźć nowe podejście duszpasterskie do par znajdujących się w takiej sytuacji.


W rozmowie z tygodnikiem "The Tablet", która odbyła się w przeddzień rozpoczęcia synodalnych obrad, hierarcha zaznaczył, że nie należy się spodziewać żadnych zmian doktrynalnych. Zapewnił, że pojęcie "nierozerwalności ważnego, katolickiego małżeństwa sakramentalnego" nie zostanie odłożone na bok. Kościół "nie zamierza też powiedzieć, że jednopłciowe cywilne związki partnerskie, które w prawie cywilnym otrzymały nazwę małżeństwa są teraz równoznaczne z małżeństwem mężczyzny i kobiety i poświęcone prze Boga".

- Te podstawowe zasady są bardzo jasne - wskazał kard. Nichols. Podkreślił, że wyzwaniem, jakie stoi przed Synodem jest wypracowanie "świeżego wachlarza" sposobów "dobrego towarzyszenia duszpasterskiego".

Zaznaczył też, że zgromadzenie synodalne to nie "spotkanie mężczyzn żyjących w celibacie", ale "spotkanie pasterzy, wyznaczonych przez Chrystusa, by troszczyli się o Jego lud". Dodał, że podczas pracy w małych grupach językowych w ich dyskusjach wezmą udział osoby żyjące w małżeństwie, w tym kobiety [świeccy audytorzy synodalni - KAI].

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Jan Maria 21:48:35 | 2015-10-05
Zapraszam do modlityw
http://adoptabishop.org/en

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 18:44:22 | 2015-10-05
O to się seks Luter Chamarsa zmartwi :D 

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?