Ks. Jacek Międlar: bronimy się przed inwazją

(fot. youtube.com / twitter.com)

Ks. Jacek Międlar: "Potrzebujemy męstwa i odwagi, ale nie od Allaha i lewaków (...) Nie atakujemy, my bronimy się przed inwazją, przed atakiem ze Wschodu, który jest idealnie zaprogramowany".


Ksiądz Jacek Międlar brał udział w niedzielnej demonstracji antyimigranckiej, zorganizowanej przez wrocławskie środowiska nacjonalistyczne. Jego wystąpienie zakończyło demonstrację. "Będą o was mówić, że jesteście faszystami! Ja często słyszę, że jestem księdzem faszystą. Bzdura! Niech sobie gadają (...) Potrzebujemy męstwa i odwagi, ale nie od Allaha i lewaków (...) Nie atakujemy, my bronimy się przed inwazją, przed atakiem ze Wschodu, który jest idealnie zaprogramowany" - mówił wrocławski duchowny.

 

W parafii św. Anny we Wrocławiu ksiądz Międlar jest od kilku miesięcy. Na jednym z portali społecznościowych pisze o sobie: "mężczyzna, Polak, katolik, narodowiec". Katechizuje w gimnazjum i szkole podstawowej. Nie ukrywa swojego sprzeciwu wobec przyjęcia przez Polskę imigrantów ze wschodu.

 

Komentował także wypowiedzi krakowskiego jezuity, o. Grzegorza Kramera. "Ciekaw jestem czy już przygotował pokój i ubił świniaka dla braci muzułmanów? (...) Trzeba być kompletnym idiotą nie widząc niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą fala imigrantów/okupantów (...) Chyba, że ksiądz Kramer jest kosmopolitą lub szukającym za wszelką cenę poklasku jezuickim celebrytą. Duszpasterska bieda" - napisał w jednym z postów. 

 

 

W czasie jednego z niedzielnych kazań, ks. Międlar twierdził, że nie należy pomagać uchodźcom bo chrześcijańska wiara jest zbyt słaba by przetrwać konfrontację z islamem. Jego zdaniem jedynie radykalizm narodowo-chrześcijański jest w stanie zapobiec zagrożeniom wynikającym z napływu imigrantów.

 

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", której udało się porozmawiać z duchownym, do tej pory nie otrzymał on żadnych skarg na swoje słowa. Jego zdaniem uchodźcom pomagać trzeba, jednak na miejscu ich zamieszkania w Syrii i Iraku.

 

W ubiegłym miesiącu abp Józef Kupny zorganizował nabożeństwo ekumeniczne w intencji uchodźców którzy zginęli w czasie drogi do Europy. Wzięli w nim udział przedstawiciele m. in prawosławia i kościołów protestanckich.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook