Kielce: 23 września modlitwa za zmarłych uchodźców

(fot. PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH)

W środę 23 września w kościele akademickim w Kielcach bp Jan Piotrowski będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu za uchodźców.

 

Organizatorzy zachęcają do wspólnej modlitwy za tych, którzy zginęli na Morzu Śródziemnym, w Afryce i na Bliskim Wschodzie oraz w innych regionach świata.

 

Nabożeństwo pt. "Umrzeć z nadziei. Modlitwa za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy" to odpowiedź na apel papieża Franciszka oraz wezwanie polskiego Episkopatu.

 

Treść nabożeństwa przygotowała Wspólnota Sant’Egidio. - "Będziemy w nim wymieniać imiona i historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Polecimy też Bogu nasze siostry i naszych braci, którzy już dotarli lub przybędą do Europy. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla nich oraz o wyobraźnię miłosierdzia dla nas" - zachęcają organizatorzy.

 

Nabożeństwo w kościele akademickim rozpocznie się o godz. 18. - "Wspólna modlitwa ekumeniczna pomoże nam dostrzec, że "dziś Chrystus ma twarz uchodźcy" - mówi ks. dr Rafał Dudała, diecezjalny duszpasterz akademicki. Apeluje także o zaangażowanie w liturgię.

 

Ks. dr Mirosław Cisowski - rzecznik Kurii, zachęca do włączenia się wszystkie wspólnoty parafialne diecezji kieleckiej.

 

W tym samym dniu modlitwy odbędą się też w wielu innych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Ełku, Łodzi czy Opolu.

 

Więcej szczegółów na temat akcji modlitewnej można zobaczyć tutaj.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?