"Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia"

(fot. shutterstock.com)

W tym gronie nie trzeba tłumaczyć jak wielki kryzy przeżywa małżeństwo, spotykacie się z tym na co dzień. W Kościele pełnicie niezwykle ważną posługę - powiedział bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski, przewodniczący Rady do Spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, do animatorów Spotkań Małżeńskich.

 

W Rzeszowie odbył się ogólnopolski zjazd odpowiedzialnych za to stowarzyszenie.

 

- Małżeństwa bardzo potrzebują wsparcia. Cieszę się, że odkrywacie w sobie powołanie do tej służby, że chce wam się stale formować, że chcecie się uczyć. Tym cenniejsze są takie spotkania. Życzę Wam, byście się nigdy nie zmęczyli i nie zniechęcili - mówił biskup, nawiązując do motta zjazdu, jakim były słowa św. Pawła: "W czynieniu dobra nie ustawajmy" (Gal 6,9). W dalszej części swojego wystąpienia, w kontekście zbliżającego się synodu biskupów o rodzinie prosił, by "żyć synodem", towarzyszyć mu i prace synodu omawiać w stowarzyszeniu.

 

Zjazd zgromadził 230 osób - małżeństw i kapłanów - reprezentujących 25 ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce. Byli też przedstawiciele ośrodków na Białorusi i z Irlandii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook