Archidiecezja krakowska odpowie na apel papieża

(fot. EPA/NAKE BATEV)

"W chwili obecnej archidiecezja krakowska wsłuchuje się w głos papieża Franciszka, a metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz zwołuje spotkanie władz i opiekunów krakowskiej Caritas" - poinformował rzecznik prasowy archidiecezji, ks. dr hab. Robert Nęcek. Jest to odpowiedź na apel papieża, który podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański wezwał do pomocy uchodźcom każdą europejską parafię.

 

W najbliższych dniach odbędą się konsultacje kard. Stanisława Dziwisza z ks. Bogdanem Kordulą, dyrektorem krakowskiej Caritas oraz ks. biskupem Janem Zającem. "Podczas spotkania zostaną ocenione możliwości diecezji i ustalone działania pozwalające na praktyczne wcielenie apelu papieża w życie" - powiedział ks. Nęcek.

Sam kard. Dziwisz podkreślił, że Polacy nie powinni być obojętni wobec potrzeb uchodźców. "My sami korzystaliśmy kiedyś z pomocy innych, gdyśmy wyjeżdżali zagranicę, nie zawsze za przyzwoleniem władz państwowych. Szukaliśmy pomocy i otrzymywaliśmy ją. Więc teraz musimy w jakiś sposób spłacić ten dług" - stwierdził metropolita.

Zapytany o możliwe tematy, które poruszone zostaną podczas konsultacji, dyrektor krakowskiej Caritas zapowiedział, że spotkanie będzie służyć m.in. rozeznaniu konkretnych wspólnot w parafiach, które można zaangażować w niesienie pomocy uchodźcom. "Rozpatrzymy także potencjalne możliwości naszych ośrodków zorganizowanych, do których można przyjąć uchodźców - na jaki czas, w jakim zakresie i z jakim zapleczem" - tłumaczył ks. Kordula. Jak dodał, efektem spotkania będzie pełny obraz możliwych działań, zawarty w zbiorczym dokumencie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook