400-lecie peruwiańskiej diecezji Arequipa

W Arequipie na południu Peru dobiega końca rok jubileuszowy, ogłoszony z okazji 400-lecia tamtejszej diecezji. Trwające od roku obchody zamyka rozpoczynający się dziś międzynarodowy kongres historyczno-teologiczny pod hasłem „Ku nowemu humanizmowi”. Biorą w nim udział liczni uczeni, także zza oceanu – z Włoch i z Hiszpanii.

 

Obrady inauguruje specjalny papieski wysłannik na uroczystości zakończenia roku jubileuszowego, kard. Giovanni Battista Re. Jako prefekt Kongregacji ds. Biskupów był on równocześnie przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej – przypomina Benedykt XVI w liście nominacyjnym do włoskiego purpurata. Emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji będzie też przewodniczył niedzielnej Eucharystii, wieńczącej uroczystości jubileuszowe. Papież zleca swemu wysłannikowi, by zachęcił uczestników obchodów do miłości Kościoła i Ewangelii.

Diecezję Arequipa erygował już w 1577 r. papież Grzegorz XIII. Ponieważ jednak bulla erekcyjna nie została wprowadzona w życie, nowy taki dokument wydał w 1609 r. Paweł V. Od tej daty liczony jest obecny jubileusz 400-lecia. W 1943 r. Arequipa stała się stolicą archidiecezji i metropolii.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?