Papież i abp Gądecki mówią jednym głosem ws. uchodźców

(fot. EPA/ANGELO CARCONI)

Papież Franciszek i abp Stanisław Gądecki w sprawie uchodźców mówią jednym głosem - zauważył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Adrianik. Podkreślił, że pomoc uchodźcom nie jest w Kościele w Polsce czymś nowym.

 

Tylko w roku ubiegłym katolicy w naszym kraju przekazali na ten cel ponad 5 mln zł.


Ks. Paweł Rytel-Adrianik podkreślił, że abp Stanisław Gądecki już w sobotę, 5 września, podczas uroczystości w Chełmie zaapelował, by każda parafia w Polsce przygotowała miejsce dla uchodźców, którzy są prześladowani we własnych krajach. Natomiast w niedzielę Ojciec Święty Franciszek zaapelował do całego Kościoła, aby w obliczu tragedii uchodźców każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor i każde sanktuarium Europy ugościły ich. - Papież Franciszek i abp Stanisław Gądecki w sprawie uchodźców mówią jednym głosem - zauważył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Jak dodał "widzimy wielkie zaangażowanie Konferencji Episkopatu Polski w pomoc tym, którzy uciekają przed wojną oraz jedność z głosem papieża Franciszka".

Ks. Paweł Rytel-Adrianik zauważył, że pomoc uchodźcom nie jest w Kościele w Polsce czymś nowym. Choćby w roku ubiegłym w polskich diecezjach zorganizowano zbiórkę funduszy dla uchodźców. "W 2014 roku katolicy w Polsce przekazali na ten cel ponad 5 mln 100 tys. zł. Widać jak bardzo Polacy są wrażliwi na potrzeby uchodźców" - dodał Rzecznik Episkopatu.
 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?