Sprzeciw kardynała wobec projektu ustawy o eutanazji

(fot. youtube.com)

Katolicki prymas Anglii kard. Vincent Nichols wezwał brytyjskich wiernych do kontaktowania się ze swoimi przedstawicielami w parlamencie i nakłaniania ich do przeciwstawienia się legalizacji tzw. wspomaganego samobójstwa.

 

Drugie czytanie kontrowersyjnego projektu ustawy o eutanazji planowane ma się odbyć w Izbie Gmin 11 września.

 

"Zachęcam wszystkich katolików, by jako aktywni obywatele zwrócili się do swoich przedstawicieli w Izbie Gmin, którzy będą wkrótce rozpatrywali projekt ustawy o wspomaganym samobójstwie" - napisał w specjalnym liście arcybiskup Westminsteru. Zwrócił uwagę, że prawo to godzi w istotę ludzkiego życia, sugerując, że ten dar w niektórych przypadkach ma mniejszą wartość niż w innych.

 

"Ustawa uderza też w naczelną zasadę lekarzy: po pierwsze nie szkodzić. Jest również otwarciem pola dla wielu nadużyć" - podkreślił kardynał.

 

Przypomniał także, że osoby poważnie czy śmiertelnie chore zasługują na jak najlepszą opiekę ze strony społeczeństwa, tak by w żadnym wypadku nie czuły się dla niego ciężarem.

 

"Staramy się wspierać osoby terminalnie chore, jak tylko możemy. Opieka paliatywna w ostatnich latach bardzo się w naszym kraju poprawiła i zachęcam rząd do dalszego jej rozwijaniaˮ - napisał brytyjski hierarcha.

 

Zapewnił przy tym o modlitwie za parlamentarzystów, którzy będą głosowali nad kontrowersyjną ustawą.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook