"Papież nie umniejsza znaczenia ciężkości grzechu aborcji"

(fot. shutterstock.com)

Watykan wyjaśnił we wtorek, że decyzja papieża Franciszka, który upoważnił wszystkich kapłanów do rozgrzeszenia w Roku Świętym grzechu aborcji nie oznacza "umniejszenia znaczenia jego ciężkości". "To rozszerzenie przejawu miłosierdzia" - mówi rzecznik Watykanu.

 

Ksiądz Federico Lombardi nawiązując do ogłoszonego we wtorek papieskiego listu na temat Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu, który rozpocznie się 8 grudnia, wyjaśnił dziennikarzom, że kapłani muszą uświadomić spowiadającym się, "jak ciężka jest ta zbrodnia". Ponadto ich zadaniem, dodał, jest pomoc w zrozumieniu drogi nawrócenia.

 

Decyzja papieża nie ma w żadnym razie na celu umniejszenia tego, jak ciężki jest to grzech - powtórzył watykański rzecznik.

 

Wytłumaczył, że Franciszek wydając dyspozycje w swym liście rozszerzył władzę przebaczenia grzechu aborcji na wszystkich kapłanów, podczas gdy dotychczas przysługiwała ona biskupowi. On zaś mógł upoważnić do tego niektórych kapłanów. Decyzja papieża to "krok związany z Rokiem Jubileuszowym" - stwierdził ks. Lombardi.

 

W liście Franciszek napisał między innymi: "Dramat aborcji przeżywany jest przez niektóre osoby ze świadomością powierzchowną, jakby niemal nie zdawały sobie sprawy z tego, jak wielkim złem jest ten akt. Wiele innych natomiast, choć przeżywa ten moment jako porażkę, uważa, że nie mają innej drogi". Wspomniał przede wszystkim o kobietach, które poddały się aborcji.

 

>>Przeczytaj pełny tekst listu Franciszka

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?