Kraków: wielka modlitwa w intencji synodu o rodzinie

(fot. Biuro Prasowe Caritas Polska)

25 sierpnia w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęła się wielka modlitwa w intencji synodu biskupów na temat rodziny. Równo za miesiąc rozpocznie się także nowenna w intencji biskupów uczestniczących w synodzie.


- Modlitwa w intencji synodu jest bardzo potrzebna szczególnie teraz, kiedy z tak wielu stron dochodzi głos negowania wartości, jakie wypływają z sakramentalnego małżeństwa. W innych miejscach pojawia się krytyka wobec nauczania Kościoła o małżeństwie jako nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety - mówi ks. Paweł Kummer z Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

 

Dziś w papieskim sanktuarium w Krakowie zainicjowano modlitwę w intencji synodu biskupów, którego tematem obrad będzie "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym". - Papieża rodzin - jak go nazwał w dniu kanonizacji Franciszek - prośmy o wstawiennictwo w tak ważnej sprawie, jaką jest synod biskupów na temat rodziny - mówi ks. Kummer.

 

Duszpasterze Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie już teraz zapowiadają także nowennę w intencji biskupów uczestniczących w synodzie, która rozpocznie się dziewięć dni przed jego otwarciem - 25 września. - Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka i wszystkich ojców synodalnych - zapowiada ks. Kummer.

 

Aktualnie w intencji synodu w papieskim sanktuarium modli się w czasie Mszy św. i nabożeństw ku czci św. Jana Pawła II. Nowenna natomiast będzie się rozpoczynać o godz. 15.00 w Kaplicy Kapłańskiej, gdzie znajdują się relikwia krwi św. Jana Pawła II i płyta z Jego grobu. - Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć do papieskiego sanktuarium zachęcamy do modlitwy indywidualnej - apelują duszpasterze.

 

XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów odbędzie się w dniach od 4 do 25 października 2015 r., a jego tematem będzie: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i w świecie współczesnym".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook