W obronie "Wychowania do życia w rodzinie"

(fot. shutterstock.com)

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała do rodziców, nauczycieli i młodzieży o wzięcie udziału w manifestacji "Stop deprawacji w edukacji", która odbędzie się 30 sierpnia na Placu Zamkowym w Warszawie.

 

Powodem protestu - przypomniała PFROŻ - jest deprecjonowanie przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie" tak, aby w jego miejsce wprowadzić "permisywną edukację seksualną, pozbawioną kontekstu wychowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa".


Manifestacja "STOP DEPRAWACJI W EDUKACJI" organizowana przez środowiska prorodzinne odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w godz. 13.00-17.00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Poprzedzi ją Msza św. w kościele akademickim św. Anny.

 

Organizatorzy protestu informują, że planowane przez MEN zmiany to element ideologizowania edukacji w zgodzie z tzw. standardami WHO i postulatami środowisk homoseksualnych. W zapisach tychże standardów znajdują się takie postulaty, jak zaznajamianie czterolatków z masturbacją, czy promocja różnych odmienności i ekspresji seksualnych.

 

"Na Zachodzie cele te już dzisiaj osiąga się przy pomocy pokazywania dzieciom treści o charakterze pornograficznym" - przestrzegają organizatorzy manifestacji.

 

- Zwracamy się do rodziców, nauczycieli i wychowawców, młodzieży, o uczestnictwo w tej manifestacji - zaapelowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Wyjaśnia, że powodem protestu jest "deprecjonowanie przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie, aby w jego miejsce wprowadzić permisywną edukację seksualną, pozbawioną kontekstu wychowania do odpowiedzialnego rodzicielstwa, ojcostwa i macierzyństwa, a nastawionego na traktowanie seksualności człowieka tylko jako źródła zaspokajania swoich zachcianek".

 

"Dzieje się tak mimo generalnie pozytywnych opinii rodziców i uczniów o tym przedmiocie, a także badań naukowych, wykazujących, że korzystnie wpływa on na postawy młodzieży" - czytamy w oświadczeniu PFROŻ.

 

Organizacja alarmuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza wprowadzić zmianę podstawy programowej przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie", wymienić podręczniki i wprowadzić do szkół tzw. edukatorów seksualnych związanych z organizacjami LBGTQ. "Oznacza to wprowadzenie do polskich szkół dla naszych dzieci indoktrynacji genderowej" - napisali członkowie PFROŻ.

 

Zdaniem PFROŻ, atak na wychowanie do życia w rodzinie to także atak na znaczenie rodziny w życiu społecznym, tradycję i prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z uznawanym przez nich systemem wartości.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia stanowczo nie zgadza się z planami MEN i wzywa "do obrony ładu społecznego, w którym rodzina, prawa rodziców do wychowania dzieci oraz prawa dzieci do wychowania w przestrzeni wolnej od deprawacji, będą przestrzegane".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook