Ateizacja Polski w imię neutralności światopoglądowej

Ateizacja Polski w imię neutralności światopoglądowej
(fot. shutterstock.com)
KAI / slo

W imię neutralności światopoglądowej przeprowadzana jest ateizacja naszego narodu. To próba odcięcia nas od korzeni, a przecież każda roślina odcięta od korzeni jest skazana na śmierć - podkreślił abp Marek Jędraszewski na Jasnej Górze, podkreślając przy tym, że nie zrozumie się Polski bez chrześcijaństwa, ani bez krzyża.

Metropolita łódzki przewodniczył wczoraj Mszy św. dla pielgrzymów archidiecezji łódzkiej, którzy przybyli do Częstochowy.

DEON.PL POLECA




Pielgrzymi z archidiecezji łódzkiej, po dotarciu na Jasną Górę, dzień zakończyli Mszą świętą oraz uroczystym Apelem Jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył abp Marek Jędraszewski, a koncelebrowali ją metropolita częstochowski Wacław Depo oraz bp Marek Marczak.

W słowie skierowanym do pielgrzymów zgromadzonych przez jasnogórskim szczytem metropolita łódzki zwrócił uwagę na zbliżającą się 1050. rocznicę chrztu Polski. - Od tylu już lat nasza Ojczyzna jest oparta o prawdy Ewangelii - mówił. - Jesteśmy zanurzeni w Chrystusowym Krzyżu. Nie zrozumie się Polski bez chrześcijaństwa, ani bez krzyża - podkreślił abp Jędraszewski. - Nasza historia jest przepełniona świadectwami tych, którzy broniąc chrześcijaństwa, bronili naszego kraju - dodał.

Jego zdaniem, obecnie "próbuje się te korzenie odciąć, zwłaszcza poprzez media". - W imię neutralności światopoglądowej przeprowadzana jest ateizacja naszego narodu. To próba odcięcia nas od korzeni, a przecież każda roślina odcięta od korzeni jest skazana na śmierć - przestrzegał hierarcha.

- W komunizmie walczono z krzyżem i z Kościołem, z ich obecnością w przestrzeni publicznej. To samo dzieje się dzisiaj. Tym razem w imię postępu, otwartości na nowoczesność czy europejskość. A przecież Europy nie zrozumie się bez chrześcijaństwa - przypomniał abp Jędraszewski.

Następnie podkreślił: "Stojąc tu, u stóp Jasnogórskiej Matki, naszej Królowej, w klasztorze tak ważnym dla historii naszego narodu, jesteśmy zobowiązani, by bronić tego dziedzictwa, tożsamości naszego narodu naznaczonego krzyżem. Krzyżem, który jest znakiem miłości Boga do człowieka i nadziei na zbawienie".

Metropolita łódzki zaznaczył, że Kościół dzisiaj "wzywa nas do dawania świadectwa o prawdzie i radości Ewangelii". - Ewangelia domaga się tego, by ją nieść wszystkim. Byśmy i my, naśladując Maryję, która niosła dobrą nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa, nieśli tę prawdę o zbawieniu innym. Od Maryi uczmy się, co to znaczy radość Ewangelii, radość z głoszenia Ewangelii - zaapelował abp Marek Jędraszewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ateizacja Polski w imię neutralności światopoglądowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.