Modlitwa w miejscu zamachu terrorystycznego

(fot. Ana Sofia Guerreirinho / flickr.com / CC BY-ND 2.0)

Na międzyreligijnej modlitwie o pokój zbiorą się 21 sierpnia przywódcy i przedstawiciele religijni Tajlandii w świątyni hinduistycznej Erawan w Bangkoku, która 17 bm. była miejscem krwawego zamachu terrorystycznego.

 

Zginęły w nim 22 osoby a co najmniej 126 odniosło rany. We wspólnych modłach wezmą udział duchowni buddyjscy, hinduscy, muzułmańscy, chrześcijańscy i sikhijscy, a więc reprezentanci pięciu religii, oficjalnie uznanych w tym kraju południowoazjatyckim. Przybędą też przedstawiciele władz stolicy i rządu.

 

W oświadczeniu przesłanym watykańskiej agencji misyjnej FIDES Sekretariat miejscowej konferencji biskupów katolickich zapowiedział, że wyśle swego przedstawiciela, aby wyraził "uczucia solidarności i bliskości narodowi tajlandzkiemu i modlił się o jedność i pokój w tej trudnej chwili".

 

Biskupi katoliccy przygotowali krótkie przesłanie do narodu, które zostanie odczytane na spotkaniu modlitewnym. Wyraża ono kondolencje ofiarom i ich rodzinom oraz potępia wszelkie przejawy przemocy. Episkopat zachęca również mieszkańców, aby nie dzielili się i aby szukali jedności w celu wyjścia naprzeciw przyszłości w klimacie pokoju i pojednania. Kościół katolicki zapewnia o swej gorącej modlitwie za rodziny ofiar i o swym pełnym poparciu dla całego narodu dodając mu otuchy w tej trudnej chwili bólu i przerażenia - głosi dokument biskupi.

 

Po zamachu watykański sekretarz stanu w imieniu Ojca Świętego przesłał telegram królowi Tajlandii Bhumibolowi. "Papież Franciszek jest głęboko zasmucony wiadomościami o ofiarach śmiertelnych i rannych w wyniku ataku na świątynię hinduistyczną Erawan oraz o zagrożeniu ludzkiego życia i dóbr materialnych przez zamach bombowy na molu przystani Sathorn".

 

Papież wyraża serdeczną solidarność z tajskim monarchą i "wszystkimi, których dotknęły te akty przemocy - napisał kard. Pietro Parolin. - Pamięta o siłach bezpieczeństwa i służbach ratunkowych, poszukujących sprawców tych zbrodni, a jednocześnie niosących pomoc rannym i ich rodzinom oraz bliskim ofiar śmiertelnych. Ojciec Święty zapewnia o modlitwie, prosząc Boga o błogosławieństwo pokoju i uzdrowienia dla Królestwa Tajlandii".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?