Facebook nie zastąpi niedzielnej Eucharystii

(shutterstock.com)

"Facebook, czy inny portal społecznościowy, nie zastąpi niedzielnej Eucharystii, Komunii Świętej czy spowiedzi" - przypomina ks. Eugeniusz Burzyk, znany z krótkich kazań kapłan diecezji bielsko-żywieckiej.

 

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach - Osiedle Brzeszcze, którą kieruje duchowny, od 20 sierpnia udostępnia swoje dane na portalu społecznościowym.


Pod adresem: www.facebook.com/materdolorosa.jawiszowice codziennie umieszczane są informacje dotyczące życia parafii, intencje mszalne i kazania proboszcza - ks. Eugeniusza Burzyka. Są także podstawowe dane nt. kapłanów pracujących w parafii, godzin i zasad działania kancelarii parafialnej, a także grup formacyjnych. Umieszczenie danych na Facebooku to inicjatywa specjalnej grupy młodzieży, która pomaga proboszczowi w sprawach medialnych dotyczących parafii.

- Wykorzystując Internet Kościół chce ukazywać siłę dobra, prawdy i piękna; wskazywać człowiekowi hierarchię wartości, prowadzić do spotkania z Bogiem, a w konsekwencji do zbawienia - zauważa ks. Burzyk.

Zastrzega jednocześnie, że Facebook lub inne serwisy społecznościowe nie zastąpią niedzielnej Eucharystii, Komunii Świętej czy spowiedzi.

 

- Umieszczane tam informacje, zdjęcia czy dyskusje, mają doprowadzić człowieka do osobistego spotkania z Bogiem w kościele - twierdzi kapłan, który ponad 20 lat temu założył pierwszą diecezjalną stronę internetową w Polsce.

Codzienne kazania ks. Burzyka w formie memów publikowane są między innymi na Opoce - oficjalnym portalu Kościoła Katolickiego w Polsce, prowadzonym przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Burzyk znany jest z krótkich i celnych homilii na poszczególne okresy roku liturgicznego. Ostatnio ukazały się: "Adwentowa reanimacja", "Kazanie espresso", "Wielkopostna kroplówka", "Katechizm w pigułce", "Majowa terapia" - z kazaniami na temat każdego wezwania Litanii Loretańskiej czy "Różaniec łatwy do przełknięcia". Dużą popularnością cieszyły się jego kalendarze-terminarze na rok 2012, 2013 i 2014.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook