Znaczny przyrost liczby chrześcijan w Chinach

(fot. shutterstock.com)

Chrześcijaństwo szybko rozprzestrzenia się w Chinach. Według badaczy, może mieć to związek z rozwojem nowoczesnych technologii

 
Według znanego socjologa Rodney'a Starka, liczba chrześcijan w Chinach rozwija się w imponującym tempie siedmiu procent rocznie. Socjolog, wspólnie z chińskim badaczem Xiuhua Wangiem szacują, że w 1970 roku w Chinach było około 10 milionów chrześcijan, natomiast w 2006 było ich około 60 milionów.
 
Jeśli tempo wzrostu utrzymało się do dzisiaj, to obecnie w Państwie Środka może być już ponad 100 milionów chrześcijan
 
Tak duży wzrost naukowcy łącza ze lepszym system edukacji i rozwojem przemysłu i technologii. Lepiej wykształceni ludzie dostrzegają niezgodności tradycyjnych religii azjatyckich z dynamicznym rozwojem. Według badaczy religie takie jak taoizm, konfucjanizm czy buddyzm są "antypostępowe", chrześcijaństwo natomiast udziela lepszych odpowiedzi na wyzwania współczesności.
 

Papież w telewizji chińskiej

 
Nawet telewizja chińska państwowa podała informację, że po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty przekazał wyrazy współczucia i solidarności dla mieszkańców portowego miasta Tianjin. W środę wieczorem doszło tam do potężnej eksplozji na składzie materiałów chemicznych.
 
Poinformowano, że Papież zapewnił o swojej modlitwie za wszystkie ofiary tragedii. Zagraniczni dziennikarze pracujący w Chinach są tym całkowicie zaskoczeni i twierdzą, że to wydarzenie bezprecedensowe: po raz pierwszy w historii telewizja w komunistycznych Chinach przekazała słowa Papieża do Chińczyków.
 
Taką samą informację podała chińska prasa. Do chwili obecnej odnotowano 112 ofiar śmiertelnych wybuchu, a 95 osób uważa się za zaginione. Zniszczone zostały mieszkania 17 tys. rodzin. W związku z nowymi wybuchami stworzono 3 km strefę bezpieczeństwa, z której ewakuowano wszystkich mieszkańców.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook