Pakistan: Asia Bibi wciąż potrzebuje wsparcia świata

Radio Watykańskie
(fot. καρλο [ AKA Gilyo] / Foter.com / CC BY-NC-SA)

Tylko naciski opinii światowej i systematyczne upominanie się o los Asii Bibi mogą doprowadzić do jej uwolnienia. Za obecną sytuację ponosi pełną odpowiedzialność rząd Pakistanu i uległy fundamentalistom system sądownictwa. Tak o sytuacji pakistańskiej chrześcijanki, szósty rok więzionej pod fałszywym zarzutem obrazy Mahometa, mówi jej obecny adwokat.

 

Saiful Malook, który sam jest muzułmaninem, wyznaje, że za to iż podjął się obrony tej bohaterskiej matki, spotyka go wiele nieprzyjemności. Bywa zastraszany i nazywany wrogiem swych własnych córek. Wielu sędziów, z którymi pracował przez lata, nie odpowiada teraz na jego pozdrowienie.

 

- W czasie procesu Asii Bibi zupełnie pominięto zasady obowiązującego prawa. Zamiast weryfikować fakty, kolejne sądy pozwoliły, by górę wzięły uczucia religijne - mówi adwokat, przypominając o ogromnych naciskach wywieranych przez islamskich fundamentalistów na system sądowniczy w Pakistanie.

 

Podkreśla, że gdyby przypadek chrześcijanki nie stał się kazusem międzynarodowym, to prawdopodobnie dawno byłaby już ona pierwszą kobietą, na której wykonano wyrok śmierci za bluźnierstwo. Saiful Malook wskazuje, że naciski te muszą trwać także teraz, kiedy Sąd Najwyższy nakazał wstrzymanie wykonania kary śmierci i zlecił ponowne rozpatrzenie całej sprawy.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook