Ewangelizacja na szczycie Beskidów

(fot. PolandMFA / CC BY-ND 2.0 / flickr.com)

Około 300 osób wzięło w sobotę udział w ewangelizacyjnej wyprawie na Babią Górę (1725 m. n.p.m.) - najwyższy szczyt Beskidów. Było to kolejne wydarzenie rozpoczętej w lipcu trzeciej edycji "Ewangelizacji w Beskidach" - wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywieckiej. Kulminacyjnym momentem sobotniej wędrówki w góry była Eucharystia.

 

Kulminacyjnym momentem sobotniej wędrówki w góry była Msza, której przewodniczył pomysłodawca akcji o. Bogdan Kocańda OFMConv. Na zakończenie modlitwy wręczył on uczestnikom wyprawy wizerunek Matki Bożej Rychwałdzkiej, Pani Ziemi Rychwałdzkiej. O. Kocańda zachęcił by za wstawiennictwem Matki Bożej modlić się o potrzebne łaski.

 

W sanktuarium maryjnym, które w ostatnią niedzielę obchodziło jubileusz półwiecza koronacji koronami papieskimi, we wszystkie wakacyjne soboty odbywają się rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów beskidzkich.

 

Mają one przypominać o górach znanych z kart Biblii, mających kluczowe znaczenie w historii zbawienia. Wyprawom towarzyszy im hasło "Sursum corda - w górę serca!".

 

Babia Góra miała przypominać o Górze Karmel z Biblii. Jak w kazaniu wskazał o. Kocańda, ta starotestamentowa góra uczy uniżenia przed Bogiem, uwolnienia od pychy oraz przyjmowania daru Bożego z prostotą. Zachęcał, by w domu modlić się, wsłuchując w głos Boga przemawiającego do serca.

 

Spotkanie zakończyła modlitwa o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców czterech stron świata.


Miejsca, na których odbywać się będą następne sobotnie spotkania ewangelizacyjne to: Klimczok, Pilsko, Hrobacza Łąka i Wielka Racza. Pielgrzymowanie zakończy wspólna agapa z ogniskiem 22 sierpnia.

 

III edycję "Ewangelizacji w Beskidach" patronatem objął bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko- żywieckiej.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook