Dokładnie rok do Światowych Dni Młodzieży

(fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

- Zaczynamy odliczać dni dzielące nas od tego wielkiego wydarzenia, a pomagać nam w tym będzie zegar umieszczony na frontonie Bazyliki Mariackiej, wznoszącej się w sercu historycznego Krakowa - powiedział kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając Mszę św. w intencji ŚDM.


- Na dzisiejszej Eucharystii, gromadzi nas niezwykła okoliczność. Dokładnie za rok, we wtorek, 26 lipca, rozpocznie się Światowy Dzień Młodzieży 2016 w Krakowie - powiedział kard. Stanisław Dziwisz na początku Mszy św. sprawowanej dziś w Bazylice Mariackiej.

 

W czasie Eucharystii powierza się Bogu ogrom pracy i trud Komitetu Organizacyjnego oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do ŚDM w całej Polsce - w regionach i diecezjach, w instytucjach kościelnych, państwowych i samorządowych, w miastach, wioskach, we wspólnotach parafialnych i zakonnych. Modlitwą otoczono także papieża Franciszka, by "umocnił w wierze wszystkich młodych, którzy za rok przybędą do Polski i Krakowa z całego świata".

 

Po Mszy św. zostanie uruchomiony zegar umieszczony na frontonie Bazyliki Mariackiej, który zacznie odliczać dni do ŚDM. - Zegar ten przypominać nam będzie, że czas, jaki mamy przed sobą, jest darem od Boga, i jednocześnie jest zadaniem i szansą, abyśmy go wypełnili dobrem i miłością - powiedział kard. Dziwisz.

 

31. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 26 lipca - 31 lipca 2016 w Krakowie. Organizatorzy szacują, że w spotkaniu z papieżem Franciszkiem weźmie udział ok. 2,5 mln młodych z całego świata.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook