Msza św. za policjantów poległych na służbie

(fot. PAP/Adam Warżawa)

W intencji funkcjonariuszy policji poległych na służbie modlono się dziś wieczorem podczas Mszy św. w katedrze polowej w Warszawie. Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji. W homilii zachęcał, aby w chwilach zwątpienia nie tracić ufności i pozostawać wiernym Bogu i jego przykazaniom.

 

Po Mszy św. w sali konferencyjnej ordynariatu odbył się koncert i spotkanie minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej oraz Biskupa Polowego i gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, Komendanta Głównego Policji z laureatami VIII edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł".

 

W homilii bp Guzdek podkreślił, że pamięć o najbliższych pozostaje na zawsze zapisana w ludzkich sercach. - Nie sposób zapomnieć o ojcu, który darzył miłością i dbał o poczucie bezpieczeństwa w domu rodzinnym - powiedział.

 

Ordynariusz wojskowy podkreślił, że w Święto Policji, pamięć i wdzięczność kierowana jest w stronę funkcjonariuszy, którzy oddali swe życie oraz w ich rodzin. - Staramy się zrozumieć Wasz ból i poczucie osamotnienia. Jednocześnie składamy hołd policjantom, którzy za wierność swojej misji zapłacili życiem.

 

Zapominając o sobie i gardząc niebezpieczeństwem, oddali naszemu społeczeństwu bezcenną przysługę - powiedział. Dodał, że "najwyższą miarą miłości i braterstwa jest służba, aż po przelanie krwi i ofiarę życia".

 

Delegat KEP ds. duszpasterstwa policji zachęcał zebranych, aby w obliczu nawet najbardziej złożonych i trudnych sytuacji nie tracili ufności. - Pozostańmy wierni zasadom Dekalogu oraz ewangelicznemu prawu miłości Boga i bliźniego. Do tego nas zobowiązuje przykład tych, którzy służąc sprawie bezpieczeństwa oddali swoje życie - powiedział.

 

Wyraził wdzięczność za kontynuowanie misji "miłosiernego Samarytanina" laureatom VIII edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł" oraz pracownikom Fundacji Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach za ich działalność i "zasiew nadziei".

 

Eucharystię koncelebrowali z bp. Guzdkiem kapelani policji. Uczestniczyły w niej rodziny poległych na służbie funkcjonariuszy policji, kierownictwo i pracownicy Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Obecna była Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych, gen. insp. Krzysztofem Gajewski wraz z zastępcami, komendanci i funkcjonariusze policji z całego kraju.

 

Po Mszy św. odbyło się wręczenie nagród laureatom VIII edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł", akcji prowadzonej przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".


Celem konkursu jest promowanie postaw służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie, podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

 

W siedmiu dotychczasowych edycjach przedsięwzięcia wyróżnionych zostało łącznie 35 funkcjonariuszy reprezentujących jednostki organizacyjne policji na terenie całego kraju.

 

Laureaci otrzymali także medale pamiątkowe "Św. Jan Paweł II - syn oficera Wojska Polskiego", które wręczył ordynariusz wojskowy.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook