Biskupi z Kuby o papieżu: misjonarz miłosierdzia

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

"Na prośbę Konferencji Biskupów Katolickich Kuby" organ Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby, dziennik "Granma" opublikował na swej stronie internetowej ich przesłanie, ogłoszone w związku z wizytą papieża Franciszka w dniach 19-22 września br.

 

Przygotowujemy się na przyjęcie papieża jako "misjonarza miłosierdzia" - napisali hierarchowie w ogłoszonym 29 czerwca przesłaniu. Podkreślili, że zapowiedź wizyty Franciszka przyjęli z wielką radością zarówno katolicy jak i wielu innych Kubańczyków.

 

- Ojciec Święty pragnie okazać swą bliskość w chwili, gdy - dzięki jego mediacji - oddychamy powietrzem nadziei w naszym życiu narodowym w obliczu nowych możliwości trwającego dialogu między Stanami Zjednoczonymi i Kubą. To bardzo ważne, co zrobił jako pasterz Kościoła powszechnego dążąc do pojednania i pokoju między wszystkimi ludami ziemi! - stwierdzili hierarchowie 82 dni przed rozpoczęciem papieskiej podróży apostolskiej, przypominając, że Franciszek jest trzecim papieżem odwiedzającym Kubę w ciągu 17 lat. Wcześniej byli tam św. Jan Paweł II w styczniu 1998 r. i Benedykt XVI w marcu 2012 r.

 

Tak jak św. Jan Paweł II - którego "słów i gestów nie zapomnieliśmy" - był na tej karaibskiej wyspie przyjmowany jako "zwiastun prawdy i nadziei", a Benedykt XVI jako "pielgrzym miłości", Franciszek zostanie przyjęty jako "misjonarz miłosierdzia", gdyż bez wytchnienia o nim mówi i ogłosił Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia (8 grudnia 2015 - 20 listopada 2016). Jego obecność na Kubie będzie zaproszeniem do tego, by "nie ustawać w praktykowaniu miłosierdzia", gdyż "wszyscy na tym świcie, także na Kubie, potrzebujemy miłosierdzia dla siebie i dla innych" - napisali kubańscy hierarchowie.

 

W ramach duchowych przygotowań do spotkania z papieżem, biskupi zapowiedzieli, że pierwszy piątek lipca, sierpnia i września będzie dniem modlitwy i postu o uproszenie miłosierdzia. Natomiast w nocy z czwartku 17 na piątek 18 września w każdej wspólnocie katolickiej zostanie zorganizowane czuwanie modlitewne przygotowujące "serca Kubańczyków do usłyszenia i przyjęcia przesłania nadziei i współczucia, jakie przyniesie papież Franciszek".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook