Czy Asia Bibi zostanie ułaskawiona?

Radio Watykańskie
(fot. καρλο [ AKA Gilyo] / Foter.com / CC BY-NC-SA)

Na 22 lipca wyznaczono termin rozprawy Asii Bibi przed Sądem Najwyższym w Lahaurze. Jej obrońcy liczą, że tym razem odkładana w nieskończoność rozprawa się odbędzie. Trybunał ten jest ostatnią instytucją odwoławczą w Pakistanie i ma zadecydować o tym, czy chrześcijanka niesprawiedliwie oskarżona o bluźnierstwo zostanie uniewinniona i będzie mogła wyjść na wolność. Ekstremiści islamscy naciskają jednak, by uznać ją za winną i domagają się wykonania kary śmierci przez powieszenie.

 

- W razie uniewinniania nie będzie ona mogła czuć się do końca bezpieczna ponieważ islamiści wyznaczyli nagrodę za jej głowę - mówi Radiu Watykańskiemu Paul Bhatti. Były pakistański minister do spraw mniejszości religijnych, a obecnie przewodniczący stowarzyszenia mniejszości religijnych w Pakistanie od początku walczy o uwolnienie chrześcijanki.

 

- Asia Bibi od ponad 2200 dni jest w więzieniu, z dala od swych dzieci; bardzo cierpi. Ma świadomość tego, że może zginąć w każdej chwili. Cały czas przebywa w izolacji, ponieważ istnieją uzasadnione obawy, że ktoś może targnąć się na jej życie. Taka sytuacja miała miejsce dwa miesiące temu w więzieniu w Rawalpindi, gdzie policjant zastrzelił dwie osoby oskarżone o bluźnierstwo - mówi Bhatti. - Wiem, że władze więzienne strzegą Asii Bibi szczególnie, także ze względu na naciski wspólnoty międzynarodowej w jej sprawie na pakistański rząd. W takiej jak ona sytuacji jest wiele osób niesłusznie oskarżonych o bluźnierstwo. Stąd też nasze działania muszą skupiać się nie tylko na obronie tej cierpiącej matki, ale na walce o prawa wszystkich niesłusznie prześladowanych. Musimy postawić tamę szerzeniu się w Pakistanie nienawiści. Głęboko wierzę w jej ułaskawienie.

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: asia bibi

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook