Specjalne przesłanie ws. nowej ewangelizacji

(fot. Cardinal Parolin's Homily / (CC BY-NC 2.0) / flickr.com)

Specjalne przesłanie na zorganizowaną w Birmingham konferencję "Głosić 2015" (Proclaim’ 15) na temat nowej ewangelizacji wystosował w imieniu Papieża Franciszka kard. Pietro Parolin. Zapewnia w nim o duchowej bliskości Ojca Świętego z uczestnikami.

 

"Wasze zgromadzenie jest ważną okazją nie tylko do podjęcia refleksji na temat programów ewangelizacyjnych, ale także do rozbudzenia w wiernych miłości i radości, które rodzą się ze spotkania z Jezusem" - czytamy w dokumencie.

 

Franciszek zachęca również do odnowy serc, by w ten sposób podjąć wysiłek ożywienia parafii. Zgodnie ze słowami adhortacji Evangelii Gaudium, każda z nich powinna być "wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, która jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Evangelii Gautium 28).

 

W konferencji, która odbyła się 11 lipca, wzięło udział ponad 900 animatorów parafialnych z 22 diecezji z Wysp Brytyjskich. Projekt ewangelizacyjny "Głosić 2015" został przyjęty przez biskupów Anglii i Walii w styczniu. Jego celem jest inspirowanie i zachęcanie parafii do twórczego podejmowania nowych form głoszenia Dobrej Nowiny.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?